دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/22 استاندار اصفهان بر تکمیل سامانه دوم آبرسانی تاکید کرد
استاندار اصفهان بر تکمیل سامانه دوم آبرسانی تاکید کرد
استاندار اصفهان از آخرین وضعیت طرح نیمه تمام سامانه دوم آبرسانی این استان بازدید کرد و خواهان سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی آن شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در حاشیه این بازدید گفت : این سامانه دارای خط انتقال آب و تصفیه خانه است که می‌تواند بخشی از مشکلات آب شرب اصفهان را برطرف کند.
وی ادامه داد: مجموعه مدیریت استان تلاش دارد با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها رفع مشکلات خشکسالی و کمبود آب استان را در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و شرب و همچنین محیط زیست حل کند.
استاندار اصفهان اظهار کرد: در این بازدید بر سرعت بخشیدن به روند آبرسانی تاکید و از پیمانکاران و متولیان این طرح خواسته شد تا 2 ماه آینده این طرح به اتمام برسد.
وی خاطر نشان کرد: اجرای این سامانه بخشی از آب شرب استان را تامین و بیم مشکلات آبی را در بخش شرب برطرف می‌کند.
رضایی تصریح کرد: در عین حال مردم نسبت به صرفه‌جویی در مصرف آب اهتمام لازم داشته باشند چرا که با وجود کاهش بارندگی در سال آبی جاری احتمال بروز مشکلات وجود دارد.
وی ادامه داد: البته مدیریت استان تلاش دارد با پیش بینی وضعیت نسبت به رفع کمبودهای آبی در تابستان آینده برنامه‌ریزی لازم داشته باشد.
طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان شامل تونل انتقال آب و تصفیه خانه موسوم به 'گلاب 2' است و در صورت بهره برداری به‌عنوان طرح توسعه آبرسانی به 14 شهرستان استان اصفهان به طول 27 کیلومتر، آب دریاچه سد زاینده‌رود را به تصفیه‌خانه انتقال می‌دهد؛ این سامانه باید در اواسط دهه گذشته به بهره‌برداری می‌رسید اما هنوز این امر صورت نگرفته است.
تعداد بازدید: 2775
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.