دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/22 استاندار اصفهان:دغدغه ما تداوم تولید در پلی اکریل است
استاندار اصفهان:دغدغه ما تداوم تولید در پلی اکریل است
استاندار اصفهان گفت : حفظ منافع سهامداران ، بیکار نشدن کارگران و گردش چرخ تولید دغدغه‌های مهم ما در پلی اکریل است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با دستور کار بررسی آخرین وضعیت شرکت پلی اکریل روز یکشنبه در استانداری برگزار شد.

استاندار اصفهان در حاشیه این نشست گفت: جلسه امروز با اولویت ادامه و افزایش روزانه تولید در این شرکت برگزار شد و همزمان مسائل کارگران به هیچ وجه نباید خدشه دار شود و بر روی این موضوع بسیار حساس هستم و اصرار دارم.
عباس رضایی با بیان این که مساله و بحث سهام داران و مالکیت کارخانه باید حفظ شود، گفت: در کنار این مسائل باید براساس قانون پیش رفت.
استاندار اصفهان افزود: در خصوص مسائلی که مطرح شد تصمیماتی گرفته شد که جمع بندی آن در نهایت به شورای تامین استان یا شهرستان می آید و سپس بر این مبنا اقدامات نهایی را احصا و تمامی موارد در زمانی که مشخص می کنیم لحاظ می شود.

کارخانه پلی‌اکریل در اصفهان با بیش از چهار دهه فعالیت و اشتغال‌زایی دست‌کم حدود یکهزار و 800 نفر، مادر صنعت نساجی کشور و استان اصفهان بشمار می‌آید؛ مهمترین تولیدات این کارخانه، الیاف اکریلیک، نخ و الیاف پلی‌استر است که به‌عنوان مواد اولیه در شرکت‌های نساجی و تولید فرش و پتو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مجموعه بزرگ صنعتی در سال‌های گذشته دچار مشکلات مالی و در سال‌های 95 و 96 خطوط تولید آن متوقف شد اما با حمایت‌های دولت، دستگاه قضایی و امنیتی و پرداخت تنخواه، تعدادی از خطوط تولیدی آن فعال شد و کارگران به سر کار بازگشتند.
تعداد بازدید: 2789
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.