دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/23 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:ستاد" شعار سال "در اصفهان در صدد مانع زدایی از تولید است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:ستاد" شعار سال "در اصفهان در صدد مانع زدایی از تولید است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: برنامه‌ریزی برای از بین بردن موانع پیش‌روی تولید در دستور کار " ستاد تحقق شعار سال" است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان،سید حسن قاضی‌عسکر روز ‌دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد پیگیری شعار سال در استانداری اصفهان گفت: امروز دومین جلسه ستاد تحقق "تولید پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" در استان برگزار شد و البته پیش از این نیز 2 پیش جلسه نیز در این خصوص برگزار شده بود.

وی ادامه داد: در این جلسه روش کار مشخص شد به این صورت که ستاد در مجموع در 2 حوزه اصلاح ساختارها و بهبود فرایندها ورود پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: تاکنون 10 مانع کسب و کار و تولید در استان اصفهان از جمله غیر قابل پیش‌بینی بودن تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات، فساد و سوء استفاده افراد از موقعیت‌ها، طولانی بودن فرآیند اخذ مجوزها و  دشواری تامین مالی بانک‌ها  شناسایی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین برداشت‌های سلیقه‌ای از قوانین و مقررات در بخش‌هایی مثل محیط زیست، شهرداری، گمرک و بهداشت، رویه‌های سخت سازمان‌های کار و بیمه‌ تامین اجتماعی در مدیریت نیروی انسانی، رویه‌های ناعادلانه ممیزی و مالیاتی، بی تعهدی طرفین قراردادها به تعهدات و دخالت دستگاه‌های حاکمیتی در تعیین قیمت‌ها از دیگر موانع تولید در استان است.

قاضی عسکر با اشاره به هماهنگی و همراهی مجموعه مدیریت استان، نمایندگان مجلس و دستگاه قضایی برای برطرف کردن این موانع خاطر نشان کرد: پس از شناسایی و ریشه‌یابی و کارشناسی، این موانع برای دستگاه‌های مرتبط ارسال خواهد شد.

وی تصریح کرد: در نهایت این مشکلات باتوجه به نوع آن به کارگروه تسهیل، شورای گفت وگو یا  شورای اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1400 را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع به طور کامل محقق شود.

 

 

 

تعداد بازدید: 74
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.