دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/24 استاندار: توسعه انرژی خورشیدی در اصفهان ضروری است
استاندار: توسعه انرژی خورشیدی در اصفهان ضروری است
استاندار اصفهان گفت: این استان به لحاظ کویری و خشک بودن پتانسیل استفاده از انرژی خورشیدی را داراست و باید جایگزین برق شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در دیدار همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: توسعه پنل‌های خورشیدی علاوه بر حل مشکلات برق رسانی به برخی مناطق، باعث ایجاد اشتغال نیز می‌شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: باید اقداماتی صورت گیرد تا وابستگی به نیروگاه‌ها کم شود و استفاده از پنل‌های خورشیدی توسعه یابد.

وی با اشاره به کم آبی استان یادآور شد: متاسفانه طی سال‌های گذشته استان اصفهان با خشکسالی مواجه شده و مقدار آب اندکی در سد زاینده رود وجود دارد از این رو باید برنامه ریزی ویژه‌ای برای مصرف آب صورت گیرد تا با قطعی مواجه نشویم.

رضایی ادامه داد: همچنین در اماکن، نهادها و ادارات باید مصرف بهینه آب صورت بگیرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان مستقر است، تصریح کرد: باید برنامه ریزی ویژه‌ای برای مصرف برق واحدها صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: همچنین باید مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی و صنعتی مرتفع شود تا ضربه‌ای به تولید وارد نشود.

انرژی‌های تجدیدپذیر که از آن به نام انرژی پاک هم نام برده می‌شود از بهترین انرژی‌های سازگار با محیط زیست به شمار می‌روند که جایگزین بسیار مناسبی هم برای انرژی‌های با منشا فسیلی هستند.

استان اصفهان ظرفیت‌های مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی و بادی دارد که به اعتقاد کارشناسان تاکنون اقدام اساسی در این بخش انجام نشده است در حالی که بهره‌گیری از این مهم علاوه بر صرفه اقتصادی، راهکاری مهم برای کاهش بحران‌های زیست محیطی است.

لزوم بهره‌گیری از انرژی خورشیدی با توجه به پیامدهای حاصل از بکارگیری انبوه سوخت‌های فسیلی و انتشار کربن راهکاری مهم برای رفع و یا کاهش بحران‌های زیست محیطی است که استان اصفهان باید برای سرمایه‌گذاری این امر مهم، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کند.

 

 

 

تعداد بازدید: 119
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.