دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/25 مشاغل گروه یک در اصفهان تا قبل از ساعت 22 باید تعطیل شوند
مشاغل گروه یک در اصفهان تا قبل از ساعت 22 باید تعطیل شوند
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: تمامی مشاغل گروه یک به جز داروخانه‌ها و خدمات وابسته به بهداشت و درمان از ساعت 21:30 به مدت 10 روز به منظور کاهش حجم سفرها تعطیل هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی سه شنبه شب در حاشیه هفتاد و نهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: علت ورود به موج چهارم شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی از مرز عراق و حجم سفرها در نوروز، دید و بازدیدها، جشن‌ها و عدم اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی بوده است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: علاوه بر محدودیت‌های ویژه در پارک‌ها روشنایی کمتر از یک سوم در سطح پارک‌های استان اعمال می‌شود همچنین همه دکه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و اسباب بازی‌ها اجازه فعالیت ندارند.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت کنترل شدیدتر تردد خودروهای غیربومی به استان مصوب شد همه دستگاه‌های اجرایی شامل نیروی مقاومت بسیج، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هلال احمر و ارتش با محوریت نیروی انتظامی و پشتیبانی فرمانداری‌ها به صورت شبانه روزی در ایستگاه‌های ورودی به استان فعال شوند.

غلامی گفت: همچنین راه‌های فرعی مسدود و راه‌های اصلی توسط کنترل ایست بازرسی در شهرهای مراکز استان عملیاتی می‌شوند تا حجم سفرها به حداقل ممکن برسد.

وی اظهار داشت: 33 دوربین ثابت در سطح شهر تخلفات زوج و فرد و تردد شبانه را ثبت می‌کنند و 440 دوربین نظارت تصویری نیز فعال و در مرکز کنترل ترافیک شهرداری، نیروی انتظامی و راهور حضور دارند و خودروهایی که تردد شبانه داشته باشند شناسایی و برگه جریمه برای آن‌ها صادر می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خاطرنشان کرد: 130 دوربین در شبکه راه‌ها فعال و خودروهای غیربومی در این شبکه جریمه می‌شوند از این رو با فعالیت سیستم نظارت تصویری در شبکه راه‌ها و کلانشهر اصفهان انتظار کاهش قابل ملاحظه‌ای از حجم ترددها را داریم.

وی افزود: تاکنون 12 هزار و 100 واحد صنفی توسط تیم‌های نظارتی بازدید شده که 201 واحد پلمب، 152 معرفی به مراجع قضایی، 335 مورد اخطار کتبی و حدود هزار و 300 مورد اخطار شفاهی گرفتند.

غلامی تصریح کرد: در هفته جاری 31 هزار وسیله نقلیه جریمه دویست هزار تومانی تردد شبانه و هفت هزار و 750 خودرو جریمه پانصد هزار تومانی و یک میلیونی خودروی غیر بومی و 79 مورد توقیف ثبت شده است.

وی اظهار کرد: تیم اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و بهداشت و درمان باید طبق دستورالعمل‌هایی بهداشتی و ابلاغ‌ها عمل کنند تا مشمول پلمب نشوند.

غلامی ادامه داد: با توجه به اینکه بانک‌ها با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند انتظار کاهش مراجعان را داریم و از شهروندان می‌خواهیم امورات بانکی خود را اینترنتی انجام دهند و برای اقدامات ضروری به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کنند.

وی گفت: اکنون شرایط استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا بحرانی است از این رو به کلیه دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها ابلاغ شده تا توانمندی‌های خود را در خصوص مبارزه با کرونا در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار دهند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: بازپرداخت وام‌های اخذ شده توسط واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا با 6 ماه تاخیر صورت می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه ظرفیت بیمارستانی در حال تکمیل است از این رو بیمارستان‌های بخش خصوصی و خیریه به کمک بهداشت و درمان آمدند و تعداد بیمارستان صحرایی برپا خواهد شد.

غلامی اضافه کرد: همچنین بازرسی استانداری موظف است بازدید دوره‌ای از دستگاه‌های اجرایی داشته و دستگاه‌های که دستورالعمل را رعایت نمی‌کنند تذکر و برخورد کند.

وی تصریح کرد: با توجه به مصوبات طرح جامع هوشمند فعالیت مساجد در وضعیت زرد برای نمازهای یومیه با ظرفیت 50 نفر در فضای باز امکان پذیر است اما در شهرهای با وضعیت قرمز هیچگونه مراسمی اجازه برگزاری ندارد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: شماره تلفن‌های 3113 و 190 بهداشت و درمان، 124 صنعت،معدن و تجارت، 137 شهرداری، 111 استانداری، 36307977 ورزش و جوانان،‌ 3710810 آموزش و پرورش، 110 نیروی انتظامی و 32352012 بازرسی اصناف است و مردم می‌توانند تخلفات را با این شماره‌ها در میان بگذارند.
تعداد بازدید: 265
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.