دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/25 مهارت آموزی اتباع بیگانه برای مشاغل بلاتصدی در اصفهان ضروریست
مهارت آموزی اتباع بیگانه برای مشاغل بلاتصدی در اصفهان ضروریست
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برای مشاغل بلاتصدی در استان می‌توان از ظرفیت اتباع بیگانه‌ای که آموزش دیده و مهارت داشته باشند، استفاده کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدحسین قاضی عسگر، روز چهارشنبه در شورای مهارت استان که در استانداری اصفهان تشکیل شد، افزود: بسیاری از مشاغل مثل سنگبری‌ها، مرغداری‌ها، طلاسازی‌ها و غیره وجود دارد که نیروی انسانی داخلی حاضر به فعالیت در آنها نیست که برای اینگونه مشاغل می‌توان با مهارت‌آموزی به اتباع بیگانه و صدور گواهی مهارت و مجوز برای آنها، در اینگونه مشاغل استفاده کرد.

وی تاکید کرد: در این راستا باید معاونت سیاسی استانداری و نمایندگی وزارت امور خارجه در استان جلسه‌ای برگزار و موارد مهارت‌آموزی نیروهای خارجی را تعیین کنند تا مجوز کار به اتباع بیگانه داده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان همچنین اظهار داشت: آموزش و پرورش باید با صدا و سیمای استان در راستای فرهنگ مهارت‌آموزی به قشر جوان، اطلاع رسانی بیشتری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌ها و مهارت‌های موجود بر حسب نیاز بازار روز نیست و بسیاری از صنایع، تقاضای نیروی کار می‌کنند اما نیروی کار ماهر آموزش دیده در آن حوزه وجود ندارد.

قاضی عسکر تصریح کرد: دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیلانی تحویل می‌دهند که رشته‌های تحصیلی آنها با تقاضا و مهارت مورد نیاز در جامعه همخوانی ندارد وگرنه عسلویه هم‌اینک از استان اصفهان پنج هزار نیروی ماهر جوشکار تقاضا کرده است که در استان ما این تعداد فرد آموزش دیده در این رشته وجود ندارد.

وی با تاکید ویژه بر ضرورت تشکیل سامانه مهارت آموزشی مبتنی بر نیاز استان و افراد دارای مهارت گفت: صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی استان در پی جذب نیروی انسانی هستند، اما چون با کمبود نیروی ماهر و آموزش دیده مواجهند مجبور به استفاده از نیروهای خارجی می شوند.
تعداد بازدید: 213
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.