دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/28 شمار داوطلبان انتخابات شورای روستاهای اصفهان 9درصد افزایش یافت
شمار داوطلبان انتخابات شورای روستاهای اصفهان 9درصد افزایش یافت
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تعداد داوطلبان ثبت نام شده برای عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری این استان نسبت به دوره پنجم 9 درصد افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان گفت: در مجموع هفت هزار و 141 نفر برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای روستاها و تیره‌های عشایری این استان ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه از مجموع ثبت نام شدگان هزار و 857 نفر دارای سابقه عضویت در شوراها هستند، ادامه داد: 579 نفر  داوطلب در مجموع زن و 6 هزار و 562 نفر مرد هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهارداشت: هزار و 729 نفر از ثبت نام شدگان دارای مدرک تحصیلی دیپلم، 67 نفر حوزوی، 216 نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری، هزار و 129 نفر لیسانس و 421 نفر فوق دیپلم هستند.

وی با بیان اینکه بقیه ثبت نام شدگان مدرک تحصیلی زیردیپلم دارند، خاطرنشان کرد: در روستای زیر هزار و 500 نفر که شورای آن‌ها سه نفره است مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم هم قابل قبول است.

به گفته قاسمی بیشترین تعداد داوطلبان در رده سنی 35 تا 60 سال هستند که 76 نفر بالای 75 سال و 383 نفر زیر 30 سال سن دارد.

وی تصریح کرد: مراحل رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای روستا و تیره‌های عشایری در هیات‌های اجرایی بخش‌ها در مراحل نهایی قرار دارد و سپس به هیات‌های نظارت تحویل داده خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: وظیفه و رسالت ستاد انتخابات استان‌ها هماهنگی، پشتیبانی، کمک، همراهی امورات در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری است.

وی ادامه داد: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهرها در هیات‌های اجرایی طبق برنامه و تقویم زمان بندی به پایان رسید و اسامی به هیات‌های نظارت تحویل داده شده است.

قاسمی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد انتخابات امروز گفت: فعالیت کمیته اطلاع رسانی در خصوص حضور و مشارکت، پیگیری مباحث قانونی توسط کمیته حقوقی، حضور سه نفر از فرمانداران و بخشداران در جلسات آینده، ورود به وضعیت شهرستان‌ها به لحاظ ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و امکانات تا براساس نقاط قوت و ضعف برنامه ریزی کنند.

 

 

 

تعداد بازدید: 102
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.