دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/01/31 معاون استاندار:تامین آب‌ و انرژی مهم‌ترین چالش پیش‌روی اصفهان است
معاون استاندار:تامین آب‌ و انرژی مهم‌ترین چالش پیش‌روی اصفهان است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: مهم‌ترین چالش استان اصفهان تامین‌ آب‌ آشامیدنی، کشاورزی و تامین انرژی است که باید برای رفع این مهم اقدامی اساسی صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح پنج طرح زیربنایی برق در هفته سوم طرح ملی پویش الفبایران در سالن اجتماعات برق منطقه‌ای استان افزود: اجرای و تکمیل طرح‌های آب این استان باید در اولویت قرار گیرد زیرا شرایط تامین آب در این منطقه با مشکل مواجه شده است.

وی تصریح کرد : وضعیت آب در این منطقه ایجاب می‌کند که اجرای طرح‌های جدید انتقال آب کلید بخورد و طرح‌های نیمه تمام تکمیل شود تا در آینده مشکلی برای تامین این نیاز ضروری و حیاتی به وجود نیاید.

طرح پویش هر هفته موجب رقابت سالم در استانها شد

غلامی بیان کرد: اقدام ارزشمند وزارت نیرو با طرح پویش هر هفته الف ب ایران موجب نظم و انضباط مستمر در برنامه ریزی در افتتاح پروژه‌های عمرانی، توسعه‌ای، اشتغالزایی، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در استان‌ها و نهادها شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: مهم ترین چالش پیش روی استان با توجه به کاهش قابل توجه بارش‌ها در سال آبی به میزان 35 درصد نسبت به میانگین بلندمدت و 24 درصد نسبت به سال گذشته تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و تامین انرژی استان است که امیدواریم با افتتاح پروژه‌ها و سرمایه گذاری‌ها با مشارکت بخش خصوصی جبران شود.

ضرورت توجه ویژه در طرحهای زیرساختی برق استان

ایشان تصریح کرد: درخواست می‌کنیم نسبت به تکمیل و تسریع پروژه‌های نیمه تمام به‌ ویژه در بخش آب آشامیدنی، صنعت، کشاورزی و شروع پروژه‌های جدید در بخش آب این مشکلات برطرف شود.

وی اظهار کرد: در بخش انرژی با توجه به طراز منفی تولید در استان استدعا داریم در حوزه زیرساخت پروژه‌های مهم استان که شامل ایجاد نیروگاه شرق اصفهان، توسعه نیروگاه شهید محمد منتظری و تکمیل نیروگاه جنوب اصفهان که از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی هستند توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

 

تعداد بازدید: 144
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.