دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/02/04 مراسم شب های قدر در اصفهان در فضای باز برگزار می شود
مراسم شب های قدر در اصفهان در فضای باز برگزار می شود
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: مقرر شد مراسم احیا و نماز عید فطر در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی این استان در فضای باز و با جمعیت محدود برگزار شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، ایوب درویشی روز شنبه در حاشیه شصت و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گو با ایرنا افزود: چگونگی برگزاری مراسم شب های قدر و نماز عید فطر در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در شهرهای با وضعیت زرد و آبی براساس پروتکل‌های ابلاغی برگزاری مراسم آزاد است و مساجد در این زمینه فعال هستند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرون در اصفهان تصریح کرد: حداکثر زمان برگزاری مراسم شب‌های قدر 2 ساعت خواهد بود و مکان برگزاری باید دارای تهویه مناسب باشد.

وی اضافه کرد: همچنین محدودیت تردد که اکنون از ساعت 22 تا سه بامداد است در شب‌های قدر لغو خواهد شد تا مومنان و نمازگزاران و حاضران در مراسم با سهولت رفت و آمد کنند.

درویشی بیان کرد: متاسفانه روند شیوع بیماری در کشور صعودی است و هفت استان در وضعیت حاد قرار دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: از آن جایی که بین عدم رعایت پروتکل‌ها و افزایش میزان بیماری و ابتلا رابطه مستقیمی وجود دارد از این رو رییس جمهوری از مردم خواست در این زمینه کمک کنند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خاطرنشان کرد: علاوه بر اقداماتی که دولت در زمینه ایجاد زیرساخت‌های مختلف در بخش بهداشت و درمان انجام داده با وجود تحریم‌های ظالمانه تلاش خستگی ناپذیری برای تهیه واکسن خارجی و ساخت واکسن داخلی انجام می‌شود.

وی گفت: در بخش مردمی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موضوع مهمیست که رعایت آن کمک شایانی به کنترل بیماری می‌کند.

درویشی افزود: تاکنون با 2 نمونه ویروس ووهان و ویروس جهش یافته انگلیسی روبه رو بودیم اما اکنون نمونه‌ای از این ویروس در هندوستان پیدا شده که عملکرد متفاوت و خطرناکی دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن کشور ایران به هندوستان در این جلسه تاکید شد اقدامات لازم از طریق استان‌های شرقی کشور و تمامی دستگاه‌های مرتبط صورت بگیرد تا از ورود این ویروس به کشور جلوگیری شود همچنین مقرر شد پروازهایی که مستقیم از هندوستان وارد کشور می‌شوند کنترل و نظارت شوند.
تعداد بازدید: 2525
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.