دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/02/12 نخستین مزرعه "رمز ارز" استان در فریدن کلنگ زده خواهد شد.
نخستین مزرعه "رمز ارز" استان در فریدن کلنگ زده خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: نخستین مزرعه "رمز ارز" استان توسط بخش خصوصی در شهرستان فریدن ایجاد خواهد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدحسن قاضی عسکر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از طرح‌هایی که از حدود یک سال و نیم پیش دنبال شد، ایجاد مزرعه رمز ارز بود که به این منظور منطقه فریدن که از نظر آب و هوا، سردسیر و دارای برق اضافه است، انتخاب شد.
وی ادامه داد: فریدن از مناطق خوش آب و هواست و درصدد تبدیل آن به منطقه دانش بنیان هستیم، از همین‌رو ایجاد طرح های سبز، بدون آلایندگی و کم آب بر در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: در همین راستا سرمایه‌گذاری در طرح‌های دارای ارزش افزوده و ارزآور با هدف توسعه معیشت مردم از حمایت مجموعه مدیریت استان برخوردار است.
وی اضافه کرد: بر این اساس یک شرکت از منطقه فریدن مجوز لازم را از سازمان صمت استان، شرکت‌ شهرک‌های صنعتی، فرمانداری فریدن، محیط زیست و برق اخذ کرده است تا به عنوان نخستین مزرعه تولید رمز ارز فعالیت کند.
قاضی عسکر با بیان اینکه موفقیت در عرصه اقتصاد متضمن حرکت بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای و ایجاد ارزش افزوده است، خاطرنشان کرد: سمیرم، فریدن و محمدآباد جرقویه از نظر انرژی برق امکان تولید رمز ارز را دارا هستند و حمایت از سرمایه‌گذاری در این صنعت در مناطق مزبور در دستور کار ماست.
وی با اشاره به نقش رمز ارز در دور زدن تحریم‌ها، اظهار داشت: این بخش از صنایع دارای آینده بسیار درخشان است لذا مجوزهای لازم با همت دستگاه‌های اجرایی استان در کوتاه‌ترین زمان دریافت شد.
معاون استاندار اصفهان افزود: شرکت یاد شده در فریدن در کنار احداث مزرعه می کوشد تا با احداث کارخانه تولید و مونتاژ دستگاه‌های استخراج رمز ارز، استخر پول دیجیتال، مرکز علمی کاربردی به منظور تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و ایجاد نیروگاه‌های برق، از منابع تجدیدپذیر در مسیر خودکفایی گام بردارد.
وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح همزیستی گفت: بر اساس این طرح از محل پرت انرژی در یک بخش، در بخش دیگر استفاده می‌شود و به عنوان مثال از گرمای دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال در تامین گرمایش گلخانه‌ها استفاده خواهد شد تا از این طریق علاوه بر جلوگیری از پرت انرژی از آلودگی زیست محیطی ناشی از گرمایش سنتی گلخانه‌ها نیز جلوگیری شود.
تعداد بازدید: 2408
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.