دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/02/13 ستاد مدیریت بحران اصفهان در حالت آماده باش قرار دارد
ستاد مدیریت بحران اصفهان در حالت آماده باش قرار دارد
ستاد مدیریت بحران اصفهان در پی هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، برای مقابله با سیل احتمالی در حالت آماده باش قرار دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان روز دوشنبه در گفت و گو باخبرنگاران اظهار داشت: همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی و اعضای ستاد بحران استان برای مقابله با سیل احتمالی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

منصور شیشه فروش با اشاره به پیش بینی هواشناسی در باره تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز تا عصر فردا (سه شنبه) در استان افزود: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و احتمال وقوع تگرگ پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: این سامانه در سراسر استان فعال خواهد بود اما بیشتر مناطق شمال، شمال شرق و شرق استان را دربرخواهد گرفت.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: هواشناسی در باره وقوع سیلاب احتمالی در مناطق اردستان، خور و بیابانک و نایین هشدار داده است و ستاد مدیریت بحران این مناطق نیر در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

به گفته وی، ضرورت آمادگی برای تقویت سیل بندهای حفاظتی در اطراف شهرها و روستاها و تخلیه نخاله ها و رسوبات از دهانه پل‌ها به اداره راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و شهرداری‌ها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: همچنین اطلاع رسانی لازم برای پیشگیری و کنترل سیلاب احتمالی و آسیب های ناشی از وزش باد شدید در مناطق شهری و روستایی و مناطق در معرض آسیب نیز انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، بارش‌های امروز را بعنوان اولین سامانه بارشی امسال در استان اعلام و اضافه کرد: پاییز و زمستان سال گذشته و فروردین امسال بدلیل شکل گیری الگوهای نامناسب جوی و افزایش ارتفاع در لایه های میانی و رطوبت ناکافی سامانه ها، استان اصفهان با کاهش چشمگیر فعالیت سامانه‌های جوی مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد استان در وضعیت خشکسالی شدید قرار دارد، یادآور شد: شرایط کم بارشی و افزایش میانگین دما نسبت به مقدار نرمال، افزایش تبخیر سطحی، کاهش پوشش برف نسبت به مقدار بلندمدت و کاهش رطوبت خاک سبب تشدید شرایط خشکسالی در سال زراعی 99 شده که تاثیر آن در بخش های مختلف قابل مشاهده است.

شیشه فروش تصریح کرد: تاکنون گزارشی از وقوع سیلاب و حادثه در استان نشده و همه جاده ها باز است و تردد ایمن و روان در آنها جریان دارد.

وی افزود: البته جاده نیک آباد به حسن آباد جرقویه علیا بدلیل حجم بسیار بالای آب در سه رودخانه فصلی و ورود به جاده، به مدت یک ساعت بسته شده بود که اکنون بازگشایی شده است.
تعداد بازدید: 2421
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.