دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/02/13 سخنگوی ستاد: روند شیوع کرونا در اصفهان نزولی شد
سخنگوی ستاد: روند شیوع کرونا در اصفهان نزولی شد
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: در بیشتر شهرهای این استان از پیک چهارم کرونا در حال عبور هستیم و روند شیوع این بیماری نزولی شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی دوشنبه شب در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور استاندار در سالن اجتماعات استانداری افزود: در زمان حاضر شهرهای دهاقان، خمینی شهر، شهرضا و اصفهان وضعیت مطلوبی ندارند که امیدواریم با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی روند شیوع بیماری کاهش یابد.

وی با توجه به اینکه روند شیوع بیماری در استان نزولی بوده اما تعداد بستری‌ها با تعداد ترخیص شدگان به طور تقریبی برابر است، ادامه داد: اکنون 38 درصد از تست‌ها مثبت می‌شود و این در حالیست که پیش‌تر 45 درصد تست‌های کرونا در استان مثبت بود.

به گفته سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار داشت: هنوز تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا روند نزولی پیدا نکرده و امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد کاهش روند بیماری و تعداد فوتی‌ها باشیم.

وی اضافه کرد: تاکنون طرح شهید سلیمانی چهار گام را طی کرده و امروز گام پنجم طرح با تفاهم نامه بین بسیج و بهداشت و درمان آغاز شد و علاوه بر رهگیری، رصد، مراقبت، نظارت و حمایت محله محور در گام پنجم آموزش‌ گسترده و مشارکت اجتماعی و استفاده حداکثری از امکانات محافظت ادارات باشیم.

غلامی گفت: واکسیناسیون با همکاری بسیج و بهداشت و درمان در قالب طرح شهید سلیمانی ادامه می یابد و کادر بهداشت و درمان افرادی که در جبهه مقدم شیوع هستند در اولویت واکسن هستند و اکنون وارد بخش سنین بالای هشتاد سال شدیم که تا پایان اردیبهشت تمام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ای که در قالب سند ملی واکسیناسیون تدوین و ابلاغ شده تا پایان شهریور تمامی رده‌های سنی تا 60 سال و تا پایان دی کل کشور واکسن دریافت کنند البته منوط به واردات واکسن به تعداد کافی واکسن بیماران زمینه‌ای از سنین 16 تا 66 سال از خرداد از طریق بهداشت و درمان آغاز می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بیش از 92 درصد مردم استان پرونده سلامت دارند به همین دلیل برای تعیین نوبت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند تا فراخوان شوند و هشت درصد بقیه به نزدیکترین پایگاه بهداشت محله یا با شماره 3113 تماس بگیرند.

وی گفت: برگزاری مراسم شب قدر براساس مصوبات جلسه قبل در فضای باز با حداکثر 2 ساعت زمان برگزاری و استفاده از وسایل شخصی مانند سجاده، زیرانداز، قرآن و مفاتیح و خودداری از پخش نذورات امکان پذیر خواهد بود.

غلامی خاطرنشان کرد: امتحانات دانش آموزان پایه نهم از 27 اردیبهشت تا 18 خرداد و پایه دوازدهم از 27 اردیبهشت تا 24 خرداد به صورت حضوری و با رعایت فاصله گذاری بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای هر حوزه امتحانی محیط ایزوله پیش بینی شده و افراد مشکوک به کرونا در این فضا امتحان خواهند داد از این رو نگرانی برای برگزاری امتحانات دانش آموزان وجود ندارد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جامع هوشمند، محدودیت اصناف ادامه دارد اما پیشنهاداتی مبنی بر نحوه فعالیت مشاغل 2 و سه در این جلسه بیان شد.

به گفته وی پیش بینی می‌شود با توجه به اینکه تعدادی از شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار گرفتند فعالیت مشاغل گروه یک و 2 مجاز باشد.
تعداد بازدید: 2483
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.