دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/02/19 معاون استاندار:استقرار صنایع سبز و دانش بنیان اولویت اقتصادی اصفهان است
معاون استاندار:استقرار صنایع سبز و دانش بنیان اولویت اقتصادی اصفهان است
استقرار صنایع سبز، کم آب بر و دانش بنیان به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اولویت اقتصادی این استان است که باید با جدیت و با توجه به توازن صنعتی دنبال شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدحسن قاضی عسگر، شامگاه روز شنبه در آیین کلنگ زنی نخستین مزرعه استخراج رمز ارز کشور در شهرک صنعتی فریدن واقع در این استان افزود: طرح اقتصادی متناسب با فریدن با توجه به اقلیم و شرط نبود آلایندگی، شهرک رمز ارز است که در کنار آن می توان تکنولوژی های دیگر را ایجاد و ظرفیت های اقتصادی بیشتری را بارور کرد.

به گفته وی کلنگ شهرک صنعتی طلا و فلزات گرانبها، شیمی پارک، شهرک پوشاک، کیف و کفش از طرح هایی است که تا پایان دولت در استان کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: این طرح ها نیاز استان است و تلاش کرده ایم که توازن و عدالت در توزیع آن در نظر گرفته شود.

قاضی عسگر افزود: این مکان ظرفیت برق 230 مگابایت که یکی از پیش نیازهای مهم شهرک های رمز ارز است دارد که تاکنون بدون استفاده بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: سرمایه گذاران مختلفی برای استقرار در شهرک رمر ارز فریدن اعلام آمادگی کردند که پس از تامین برق کافی با احداث نیروگاه های مدرنِ حداقل 500 مگاواتی این ظرفیت قابل توسعه است.

وی تسکیل ستاد پیگیری طرح های اقتصادی شهرستان تلاش برای رفع موانع و پیچیدگی های این طرح ها را خواستار شد.

قاضی عسگر به ضرورت حفظ محیط زیست فریدن در بخش توسعه صنعتی و اقتصادی اشاره و بیان کرد: در شهرک صنعتی فریدن طرح هایی مانند تولید ساعت، نیروگاه های بادی و انرژی خورشیدی در راستای ظهور تکنولوژی سبز مناسب است که اجرای آن نیازمند حمایت دولت است.

وی گفت: دولت بجای پرداخت یارانه، منابع را به سمت تولید و سرمایه گذاری های متناسب با منطقه ها هدایت کند.

وی افزود: رونق شهرک غذایی دهگاه فریدن در اولویت قرار بگیرد، چرا که استقرار صنایع تبدیلی برای ارز آوری محصولات خام تولیدی در منطقه ضروری است.

کلنگ احداث نخستین شهرک استخراج رمز ارز کشور با حضور شماری از مسئولان استانی و محلی، در زمینی به مساحت 78 هزار مترمربع در شهرک صنعتی شهر داران(بخش مرکزی فریدن)با سرمایه گذاری اولیه 500 میلیارد تومان به زمین خورد.

میزان مصرف برق مورد نیاز استخراج رمزارز در مرحله نخست 21 مگاوات و در مراحل بعدی تا 100 مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد که قرار است بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیازآن از طریق احداث نیروگاه در منطقه تامین شود.
تعداد بازدید: 2107
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.