دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1395/12/24 رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: انتخابات حداکثری مقوم نظام جمهوری اسلامی است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: انتخابات حداکثری مقوم نظام جمهوری اسلامی است
سید رضا عقدایی اظهارداشت: انتخابات حداکثری مقوم نظام جمهوری اسلامی است و امنیت ملی ایران به انتخابات صحیح و حداکثری گره خورده است.
به گزارش کمیته ی اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، سید رضا عقدایی، رئیس ستاد انتخابات استان در دومین نشست کمیته ی اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان که با حضور اعضا برگزار گردید، حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهم خواند و اظهارداشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری انتخابات صوری بود و در واقع مردم هیچ نقشی در سرنوشت کشور نداشتند.
وی با بیان اینکه در اولین همه پرسی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط حضرت امام (ره) صورت گرفت مردم احساس کردند که در تعیین سرنوشت خود اثرگذار هستند، اظهارداشت: پس از این زمان انتخابات نقش سازنده تر و بیشتری را در سرنوشت نظام گذاشت.
عقدایی افزود: حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همواره سفارش می کردند که انتخابات با حضور حداکثری مردم برگزار گردد چرا که انتخابات حداکثری مقوم نظام جمهوری اسلامی است و امنیت ملی ایران به انتخابات صحیح و حداکثری گره خورده است.
رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه بعد از انقلاب همه انتخابات ها به خوبی برگزار شده است، گفت: حضور حداکثری مردم بسیار اثرگذار است و با توجه به اینکه دشمنان نظام به دنبال میزان مشارکت و حضور مردم در انتخابات هستند، گفت: برای نظام بسیار مهم است ، انتخابات در نظام مردم سالار دینی بعنوان الگویی در دنیا با حضور حداکثری مردم برگزار گردد و این حضور تایید نظام توسط مردم را نشان می دهد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ایران را مقاوم ترین و امن ترین کشور در خاورمیانه خواند و گفت: نگهدارنده و مقاوم کننده ی این امنیت، انتخابات با حضور حداکثری است.
وی در ادامه به بیان آمار و اطلاعاتی در خصوص جمعیت و تعداد شعب انتخاباتی استان پرداخت و اظهارداشت: در شهرستان اصفهان سه انتخابات برگزار می گردد و در برخی از شهرستان ها از جمله نصرآباد اصفهان، شهرضا، فریدون شهر و سمیرم انتخابات تیره های عشایری هم برگزار می گردد که ثبت نام تیره های عشایری در استان های بوشهر و خوزستان است و رای گیری آن ها در این شهرستان هاصورت می گیرد.
عقدایی با بیان اینکه برای انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان اصفهان 131 نفر ثبت نام کرده اند، گفت: تاکنون 9 نفر انصراف دادند و از تعداد باقی مانده 115 مرد و 7 زن هستند.
وی ادامه داد: امروز آخرین روز رسیدگی به صلاحیت داوطلبین در هیئت اجرایی شهرستان اصفهان است که افرادی که در این مرحله رد صلاحیت شده اند 4 روز برای ثبت اعتراض خود زمان دارند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان جمعیت استان اصفهان را در حدود 5 میلیون و 120 هزار نفر است عنوان کرد و گفت: در استان اصفهان 24 شهرستان، 107 شهر، 131 دهستان و 1349 روستا وجود دارد.
وی افزود: برآورد شده است که در استان حدود 3205 شعبه ی اخذ رای مورد نیاز باشد که 1059 شعبه ی روستایی و 2146 شعبه ی شهری است و توسط هیأت اجرائی مشخص می شود.
وی به تعداد عوامل اجرایی سه انتخابات اشاره کرد و افزود: براساس برآورد صورت گرفته تعداد نیروهای انتظامی مورد نیاز برای امنیت صندوق های رای حدود 10 هزار است و حدود 68 هزار و 500 نفر هم عوامل اجرای انتخابات هستند.
عقدایی به پیش بینی تعداد شوراهای روستایی شهری اشاره کرد و یادآور شد: تعداد اعضای شوراهای شهر در اصفهان 13 نفر و تعداد شوراهای 5 نفره، 95 محل، شوراهای 7 نفره 8 محل، 9 نفره 3 محل و پیش بینی تعداد شوراهای روستایی هم برای 3 نفره ، 805 روستا است و 129 روستا شوراهای 5 نفره دارند که مجموعا 934 شورا خواهد بود.
وی جمعیت واجدین شرایط برای اخذ رای در استان اصفهان را 3 میلیون 232 هزار و 201 نفر برشمرد.
سید رضا عقدایی به تبلیغات انتخابات هم اشاره کرد و گفت: در انتخابات با دو نوع تبلیغات روبرو هستیم یکی تبلیغات دستگاه ها و نظام برای حضور حداکثری است که باید تعدادی بیلبوردهای شهری و محل های عمومی برای این کار پیش بینی شود و از چندماه قبل از برگزاری انتخابات آغاز می شود و دیگری تبلیغات نامزدان انتخابات است که این تبلیغات روز و ساعت مشخص دارد و اگر در غیر از زمان تعیین شده صورت گیرد تخلف بشمار می رود.
رئیس ستاد انتخابات استان در پایان تاکید کرد: صرف رقابت انتخاباتی باید اخلاق انتخاباتی هم از سوی داوطلبان و هم از سوی طرفداران آن ها رعایت شود که از دیگر مسائل مهمتر است و باید انتخاباتی وحدت بخش بین مردم برگزار گردد.
گفتنی است در این جلسه رئیس کمیته ی اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انمتخابات استان نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط این کمیته ارائه نمود و اعضا نیز دیدگاه های خود را برای حضور حداکثری مردم و تبلیغات بهتر در زمان انتخابات بیان نمودند.
تعداد بازدید: 21
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal