دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1395/10/19 نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران در دیدار با استاندار اصفهان مطرح کرد: این سطح از همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی ، مخصوص ایران و اصفهان است
نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران در دیدار با استاندار اصفهان مطرح کرد: این سطح از همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی ، مخصوص ایران و اصفهان است
روحانی ارشد سیپان کِچِجیان در دیدار با دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: اینکه در ایران و بویژه در اصفهان پیروان اقوام و ادیان مختلف در تمامی مراسم ها و جشن های یکدیگر شرکت می کنند پدیده ی جالبی است و در هیچ کشور دیگری مشاهده نکرده ام و این همزیستی مسالمت آمیز مخصوص ایران و اصفهان است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در دیدار با نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نوی میلادی اظهارداشت: حضرت مسیح (ع) در نظر مسلمانان یکی از پیامبران بزرگ و اولوالعزم است و دستورات ایشان برای مسلمانان نیز لازم الاجرا است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه همانند پیامبر اسلام برای میلاد حضرت مسیح نیز دو روز متفاوت توسط پیروان ایشان ثبت شده است، گفت: شاید بهتر باشد همانند مسلمانان که فاصله ی بین این دو روز را هفته ی وحدت می نامند بین کاتولیک ها و ارتدوکس ها نیز این فاصله به نام دهه ی وحدت نامگذاری شود.
نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار اظهارداشت: علیرغم اینکه در سال نو در بسیاری از کشورها فجایعی بزرگ اتفاق افتاد ، امنیت کامل در استان و کشور برقرار بود و به همین دلیل از استاندار اصفهان، برای همه ی فعالیت ها و تامین امنیت و ... قدردانی می کنم.
وی افزود: این امنیت در وهله ی اول با رحمت و لطف الهی و در وهله ی دوم با درایت و تدبیر مسئولینی همچون استاندار محترم تحقق یافته است.
نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با بیان اینکه برگزاری جشن های سال نو همراه با نگرانی از وقوع فجایعی ناگوار سخت است، گفت: خدا را به خاطر امنیت بالای این شهر و این کشور شاکر هستم و خوشحالم که مسیحیان ایران می توانند تمام اعیاد خود را در جوی شاد و آرام برگزار کنند.
روحانی ارشد سیپان کِچِجیان تصریح کرد: اینکه در ایران و بویژه در اصفهان تمامی اقوام و ادیان با یکدیگر به خوبی زندگی می کنند و در تمامی مراسم ها و جشن های یکدیگر شرکت می کنند پدیده ی جالبی است و در هیچ کشور دیگری مشاهده نکرده ام و این همزیستی مسالمت آمیز مخصوص ایران و اصفهان است.
وی ضمن ابراز خرسندی از محبت استاندار اصفهان به هموطنان ارامنه و دید و بازیدها، گفت: در خصوص نامگذاری دهه ی وحدت با همکاران خود مشورت خواهم کرد و امیدوارم این حرکت زیبا از اصفهان آغاز گردد.
66
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal