دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1395/10/27 به ریاست استاندار اصفهان: اولین جلسه ی کارگروه استانی اجرای قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی تشکیل شد
به ریاست استاندار اصفهان: اولین جلسه ی کارگروه استانی اجرای قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی تشکیل شد
اولین جلسه ی کاگروه استانی اجرای قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی بمنظور ایجاد هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای قانون و مفاد این آیین نامه به ریاست دکتر رسول زرگرپور تشکیل شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در اولین جلسه ی کارگروه استانی اجرای قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهارداشت: تشکیل این کارگروه بمنظور ایجاد هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای قانون و مفاد این آیین نامه و آشنایی با فرهنگ کار و تلاش صورت گرفته است.
استانداراصفهان افزود: بر اساس ماده ی 2 آیین نامه ی اجرای قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی دستگاه هایی اجرایی مجازند بخشی از اجرای طرح ها و پروژه های تملک دارایی سرمایه ای خود را با یکی از ویژگی های زودبازده، عام المنفعه، کم هزینه، امدادی، فرهنگی و مردم یاری و بهداشت و درمان در مناطق محروم، کمترتوسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک و مرزی را که پس از فراخوان عمومی با عدم وجود متقاضی مواجه می شوند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به سازمان بسیج سازندگی واگذار نمایند که تملک و مدیریت طرح های مذکور پس از پایان عملیات اجرایی به دستگاه اجرایی مربوط باز می گردد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه از سال 88 تاکنون 1290 پروژه ی عمرانی توسط بسیج سازندگی اجرایی شده است، گفت: استفاده از توان جوانان و اردوهای هجرت و توانمندی جوانان در اجرای این پروژه ها موثر بوده است.
وی اظهارداشت: براساس بخش نامه ی جدید معاون اول رئیس جمهور دستگاه های اجرایی اختیاراتی را به دست آورده اند و باید به سمتی حرکت کنیم که طرح های عمرانی روستایی و شهرهای کوچک و مناطق محروم توسط بیسج سازندگی صورت گیرد.
زرگرپور افزود: برای رسیدن به این هدف باید بسیج سازندگی تقویت شود و با توجه به نحوه ی ارتباط بسیج با مردم و روحیه ی بسیجی انجام پروژه های مناطق کمتر توسعه یافته می تواند توسط این سازمان با قوت بیشتری پیگیری شود.
استانداراصفهان بر تشکیل جلسات به صورت فصلی تاکید کرد و افزود: باید به دستگاه های اجرایی توصیه شود که از ظرفیت بسیج به خوبی استفاده کنند و باید اعلام شود که بسیج سازندگی جایگاه بهتر و بیشتری داشته باشد و دستگاه های اجرایی اطمینان حاصل کنند که با این سازمان همکاری بیشتری داشته باشند.
رسول زرگرپور با اشاره به علاقه ی وافر آیت الله هاشمی رفسنجانی به فعالیت های سازندگی، گفت: فرهنگ بسیجی و سازندگی باید در جامعه اشاعه پیدا کند.
تعداد بازدید: 96
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal