دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1396/01/29 استانداراصفهان: آسیب های اجتماعی حوزه جوانان و راه های مقابله با آن باید در قالب پژوهش های علمی بررسی شود
استانداراصفهان: آسیب های اجتماعی حوزه جوانان و راه های مقابله با آن باید در قالب پژوهش های علمی بررسی شود
دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: آسیب های اجتماعی حوزه جوانان و راه های مقابله با آن باید در قالب پژوهش های علمی و توسط خود جوانان بررسی شود تا به جمعبندی مطلوب برسد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهارداشت: تعریف آسیب های اجتماعی بر اساس ابلاغیه های بالادستی روشن و واضح است و برای احصای آسیب های اجتماعی باید روی ابلاغی که صورت گرفته متمرکز شویم.
وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی جوانان موضوعی بسیار مهم است، گفت: باتوجه به هرم سنی کشور و استان اهمیت این موضوع افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه براساس تصمیمات بالادستی، 15 مورد آسیب اجتماعی مشخص شده است، گفت: اگر آسیب های اجتماعی براساس متدها و روش های علمی احصا شده است، باید اولویت بندی و براساس برنامه ی زمانبندی اجرایی برای مقابله با آن ها برنامه ریزی شود و در غیر این صورت باید احصای آسیب های اجتماعی حوزه جوانان و روشهای مقابله با این آسیب ها در دستور کار قرار گیرد.
وی یادآور شد: باید پژوهش ها و اقدامات لازم در این خصوص توسط خود جوانان و در قالب پژوهش های علمی صورت پذیرد تا به جمعبندی مطلوب برسد.
استاندار اصفهان اداره کل ورزش و جوانان را مسئول مستقیم حوزه ی جوانان و مقابله با آسیب هان آنان خواند و افزود: دستگاه های دیگر نیز باید در قالب هم افزایی با این اداره کل همکاری داشته باشند.
استاندار صفهان به بحث اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: لازم است نسبت به سال های گذشته قوی تر به این موضوع ورود پیدا کنیم و با استفاده از پرتال اوقات فراغت که سال گذشته ایجاد گردید و همچنین تجربه ی اجرایی سال قبل تمامی دستگاه ها برای ارتقای برنامه ها اقدام نمایند.
گفتنی است در این جلسه آسیب های اجتماعی حوزه ی جوانان ناشی از مدرنیته و پیشنهادات مقابله با این آسیب ها، برنامه های اوقات فراغت و عناوین برنامه های گرامیداشت هفته ی جوان تشریح و مورد بررسی قرار گرفت.
52
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal