دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1396/01/30 با حضور استاندار اصفهان:اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان افتتاح شد
با حضور استاندار اصفهان:اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان افتتاح شد
اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان به عنوان مرکز تحویل ، پذیرش، نگهداری و طرد اتباع خارجی غیر مجاز در مساحتی حدود 6 هزار متر و هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال با حضور دکتر رسول زرگرپور افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در مراسم افتتاح اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان اظهارداشت: وضعیت اردوگاه قبلی برای نگهداری از اتباع خارجی مناسب نبود و خوشبختانه با همت مسئولان قبلی و فعلی استان این اردوگاه آماده و امروز به بهره برداری می رسد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه مشکلات این اردوگاه باید رفع و حداقل امکانات برای اتباع خارجی تامین شود، اظهارداشت: نباید اتباع خارجی بدون مجوز را افراد مجرم ببینیم چرا که این افراد با توجه به مشکلات موجود در کشورهای خود به ایران سفر کرده اند و باید در رفتار با این افراد مراتب احترام رعایت شود و با همین دیدگاه این اردوگاه برای نگهداری آن ها ایجاد شده است.

زرگرپور افزود: دین اسلام نیز حکم می کند که با انسان ها به خوبی رفتار شود و رافت و رفتار انسانی در نظر گرفته شود و به همین دلیل باید طبق آموزه های قرآنی، کرامت با این افراد را بیشتر از افراد عادی مدنظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: باید اتباع خارجی استان در تنگنا قرار نگیرند و دستگاه های اجرایی ذیربط باید در فراهم آوردن حداقل امکانات برای آسایش آن ها با دفتر اتباع همکاری داشته باشند و به هر نحوی که می توانند دفتر اتباع خارجی استان را یاری رسانند.

استانداراصفهان ابراز امیدواری نمود که در کشورهای همسایه بویژه افغانستان آسایش و امنیت حاکم شود تا مردم این کشور به دیگر کشورها مهاجرت نکنند و در کشور خود با آسایش زندگی کنند.

رسول زرگرپور اظهارداشت: باید قوانین محکم و منطقی در این راستا در نظر گرفته شود و بودجه ی لازم برای این کار تامین گردد.

87
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal