فرمانداری اصفهان
خانه
1398/06/18 فرماندار اصفهان: تمرکز بر فرهنگ عاشورا و نهضت کربلا، بسیاری از مسائل موجود را مرتفع می سازد
فرماندار اصفهان: تمرکز بر فرهنگ عاشورا و نهضت کربلا، بسیاری از مسائل موجود را مرتفع می سازد فرماندار اصفهان همزمان با تاسوعای حسینی، در جمع عزاداران شهرهای کوهپایه، هرند، ورزنه و مراسم عزاداری زارخاک روستای قورتان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، همزمان با تاسوعای حسینی، حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان به اتفاق عابدی و تاج الدین، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در سفر به شرق اصفهان، در جمع عزاداران شهرهای کوهپایه، هرند، ورزنه و مراسم عزاداری زارخاک در روستای قورتان، حضور یافتند.

فرماندار اصفهان در جمع عزاداران، با بیان اینکه نهضت کربلا به مثابه یک دانشگاه بزرگ است، خاطرنشان کرد: نهضت کربلا بود که اسلام را زنده نگه داشت و توانست مسیر حقیقی آن را پایدار نگه دارد.

وی افزود: اگر ما با استفاده از دانش، بینش و فرهنگ غنی، تمرکز ویژه ای روی فرهنگ عاشورا و نهضت کربلا داشته باشیم، بسیاری از مسائل موجود مرتفع می گردد و در این راستا، دوری از بدعت ها و انحرافات، کمک شایانی به حل مسائل می نماید.

سیستانی همچنین با بیان اینکه واقعه کربلا یک حرکت بزرگ، ارزشمند، تعالی بخش و منبعث از فرهنگ غنی شیعی بوده که روز به روز در حال بارور شدن است، تصریح کرد: غفلت و بی توجهی به واقع کربلا، ممکن است زمینه را برای بروز بدعت ها و انحرافات مهیا سازد که برگزاری اینگونه مراسمات می تواند واقعه کربلا را همچنان زنده نگه دارد.

گفتنی است، مراسم عزاداری زار خاک در قلعه تاریخی روستای قورتان از توابع شهر ورزنه، برگزار می شود. این مراسم در دهه اول محرم انجام می‌شود و از روز اول شروع و تا روز دوازدهم محرم ادامه دارد. تمام اهالی، ایام عاشورا در روستا حاضر می‌شوند و تمام ساکنان که به شهرهای مختلف کشور مهاجرت کرده اند، در این روزها به روستا آمده و این مراسم را به جا می آورند .

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal