دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/09/15 استاندار اصفهان تاکید کرد : تفویض اختیار لازم برای تسریع و روان سازی کار مردم  ضروری است/شورای برنامه ریزی به یک کار تشریفاتی تبدیل نشود
استاندار اصفهان تاکید کرد : تفویض اختیار لازم برای تسریع و روان سازی کار مردم ضروری است/شورای برنامه ریزی به یک کار تشریفاتی تبدیل نشود
دکتر عباس رضایی بر تشکیل کارگروه واگذاری فعالیت ها به واحدهای زیرمجموعه دستگاه های اجرایی در شهرستان ها تاکید کرد و اظهارداشت: باید موانع قانونی برای رفع مشکلات و روان سازی کار مردم از طریق دولت پیگیری شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان، اظهارداشت: برنامه، هدف و نقشه راه اصلی ترین وسیله ای است که مدیران باید به آن مجهز شوند و مدیران نباید به دلیل حجم کار دچار روزمرگی شوند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه برنامه ریزی دارای اصول و مقرراتی است که باید رعایت شود، تصریح کرد: اما نباید استفاده از مقررات، دست مدیران را برای پاسخگویی سریع و صریح به مردم ببندد.
عباس رضایی باتاکید بر اینکه کار شورای برنامه ریزی نباید به یک کار تشریفاتی تبدیل شود، اظهارداشت: مصوبات کارگروه های مختلف که در شورای برنامه ریزی استان مطرح می گردد باید دارای پیوست کارشناسی قوی باشد چرا که از جهات مختلف مهم است و در کنار آن مطرح شدن مصوبات در کارگروه های تخصصی نباید مانع از این شود که کار مردم عقب بیفتد و پاسخگوی مردم نباشیم.
رضایی تاکید کرد: تا جایی که امکانپذیر است باید در تسریع کار مردم اقدام شود و در این مسیر باید تا حد مقدور تفویض اختیار لازم به شهرستان ها و ادارات زیر مجموعه صورت گیرد و مدیرات دستگاه ها باید ناظر بر فعالیتهای واحدها باشند.
وی بر تشکیل کارگروه واگذاری فعالیت ها به واحدهای دستگاه های اجرایی در شهرستان ها تاکید کرد و افزود: این مسئله باید جدی گرفته شود و باید موانع قانونی برای رفع مشکلات و روان سازی کار مردم از طریق دولت پیگیری شود.
استانداراصفهان با بیان اینکه در تمام دنیا دولت ها عوامل اجرایی خوبی نیستند، اظهارداشت: باید با بهره مندی از پتانسیل های قانونی از جمله تبصره 19 تا جایی که امکان دارد براساس چارچوب، کارها به بخش خصوصی واگذار شود چرا که همه ی مشکلات توسط مردم حل و فصل خواهد شد.
وی افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی و جنگ تحمیلی با کمک مردم و استفاده از پتانسیل های آن ها انجام پذیرفت و امروز هم جنگ اقتصادی است و دشمنان هم با تمام توان به میدان آمده اند و باید در این جنگ اقتصادی هم از توان مردمی استفاده کرد و آنان را به صحنه آورد.
عباس رضایی تاکید کرد: باید اعتماد گذشته مردم دوباره ایجاد شود و از همه ی ظرفیت های قانونی برای واگذاری کارها به بخش خصوصی از جمله واگذاری پروژه ها در قالب تبصره 19 استفاده کرد.
وی با بیان اینکه از مدیران تلاش مضاعفی را در راستای انجام وظایف خواستارم، اظهارداشت: استانداری دستگاه اجرایی نخواهد بود چرا که مدیریت استان دستگاه حمایت کننده است و در مقابل وظایفی که انجام نشده حتما پاسخگویی لازم را از مدیران درخواست خواهم کرد.
رضایی افزود: باید از قالب صرفاً چارچوبی فعالیت کردن و امورات را گذراندن خارج شد و بسیجی وار و جهادی فعالیت کرد تا اعتماد مردم حفظ شود.
استانداراصفهان با بیان اینکه مردم بویژه مردم اصفهان مردمانی شریف و فهیمی هستند که 23 هزار شهید را به انقلاب اسلامی تقدیم کردند، افزود: با همه ی مشکلات استان، ظرفیت های بسیاری خوبی نیز در اصفهان وجود دارد و از بزرگترین ظرفیت ها نیز نیروی انسانی قوی است که مدیران باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نمایند تا اصفهان به سوی پیشرفت و توسعه ی متوازن، کارشناسی شده و تعریف شده در جهت حل و فصل مسائل و مشکلات حرکت نماید.
شایان ذکر است در این جلسه پیشنهادات کارگروه های زیربنایی مطرح و پس از بحث و بررسی، مواردی پس از اصلاح به تصویب رسید.
تعداد بازدید: 199
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal