دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/22 استاندار اصفهان تاکید کرد: برنامه های تدوین شده برای مساجد، باید نقش ارشادی داشته باشد نه دستوری
استاندار اصفهان تاکید کرد: برنامه های تدوین شده برای مساجد، باید نقش ارشادی داشته باشد نه دستوری
استاندار اصفهان اظهار داشت: در اهمیت مساجد بعد از انقلاب، هیچ تردیدی نیست لیکن باید برنامه ها را به صورت ارشادی به آنها ابلاغ کرد و نه دستوری.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در خصوص کارگروه فضای مجازی استان اظهار داشت: برای اجرایی تر شدن چنین کارگروهی با این حجم زیاد وظایف، لازم است که چابک تر و سبک تر شود تا با جهت یابی بهتری پیش رود.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه هر زمان مردم به میدان وارد شدند مثل انقلاب و جنگ، موفق بودند، بیان نمود: کارگروه فضای مجازی استان در جهت سیاستگذاری و نظارت عمل می کند ولی برای اجرای وظایف خود باید از صاحبنظران در حوزه فضای مجازی و نیز فعالان در سازمان های مردم نهاد کمک بگیرد.
وی، با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در اهمیت مساجد بعد از انقلاب، هیچ تردیدی نیست لیکن باید برنامه ها را به صورت ارشادی به آنها ابلاغ کرد و نه دستوری.
دکتر رضایی ضمن مهم خواندن نقش مساجد در فرهنگ، خصوصا فرهنگ عمومی و گرامی داشتن سنت حسنه وقف ، دولتی کردن مساجد و هیات مذهبی را عامل دور شدن آنها از اهداف اصلی خود دانست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز با اشاره به برنامه جامع پیشنهادی ارتقای کارکرد مساجد استان اصفهان، اظهار داشت: مساجد در کشور ما باید در شأن جمهوری اسلامی و شیعه ساخته شوند.
آیت الله طباطبایی نژاد ضمن مطرح نمودن آسیب هایی از مساجد بیان نمود: اگر به آسیب هایی که ممکن است در برخی از مساجد وجود داشته باشند، توجه شود، بسیاری از مشکلات فرهنگی و اقتصادی نیز رفع خواهد گشت.
شایان ذکر است در این جلسه، سایر اعضا هم به بیان نقطه نظرات خود در خصوص کارگروه فضای مجازی استان و نیز برنامه جامع پیشنهادی ارتقای کارکرد مساجد استان اصفهان پرداختند.
تعداد بازدید: 62
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal