دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/24 استاندار اصفهان عنوان کرد:  مردم اصفهان بر مبنای تفکر انسان دوستی و حضور فعال در تمامی عرصه های انقلاب این بار هم به یاری سیل زدگان رفتند
استاندار اصفهان عنوان کرد: مردم اصفهان بر مبنای تفکر انسان دوستی و حضور فعال در تمامی عرصه های انقلاب این بار هم به یاری سیل زدگان رفتند
دکتر عباس رضایی در جشنواره کمک به سیل زدگان که از سوی سازمان نظام پزشکی استان برگزار شد، اظهارداشت: جایگاه مردم اصفهان در تمامی ابعاد انقلاب ستودنی است و این بار هم بسیاری از اقشار متعهد و متدین مردم اصفهان بر مبنای تفکر انسان دوستی به صورت خودجوش به یاری سیل زدگان رفتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در جشنواره کمک به سیل زدگان که از سوی سازمان نظان پزشکی استان برگزار شد، اظهارداشت: متاسفانه شاهد وقوع سیل ویرانگر در سه استان بودیم که مشکلات بسیاری را برای هموطنانمان در استان های خوزستان، لرستان و گلستان و تا حدودی در بخش های دیگر از جمله اصفهان فراهم ساخت.
استاندار اصفهان اظهارداشت: در جنوب و غرب استان نیز در روز های ابتدایی مشکلاتی را به خاطر سیل داشتیم که به فضل الهی مدیریت و هماهنگی گردید و فاجعه انسانی در استان صورت نگرفت.
عباس رضایی با اشاره به تخریب های صورت گرفته به ویژه در قسمت ابنیه ها مثل پل ها، جاده ها و منازل مسکونی به خصوص در جنوب استان و در شهرستان سمیرم ، تصریح کرد: در غرب استان در شهرستان فریدون شهر تخریب کمتری داشتیم ولی در این منطقه انباشت بیش از اندازه برف، بسته شدن راه ها و قطعی تاسیسات زیر بنایی را شاهد بودیم که بخشی ترمیم و در حال حاضر رفع شده است.
مدیر ارشد استان با بیان اینکه اصفهان به صورت رسمی معین استان خوزستان و به صورت غیر رسمی معین استان لرستان است، افزود: بر مبنای تفکر انسان دوستی و جایگاه ویژه مردم اصفهان در تمامی ابعاد انقلاب، این بار هم بسیاری از اقشار متعهد و متدین مردم به صورت خودجوش به یاری سیل زدگان رفتند.
وی افزود: بر اساس آمار ارائه شده استان اصفهان از نظر کمک های نقدی در سطح اولین استان های کشور می باشد و از در جهت کمک های غیر نقدی به سیل زدگان استان دوم کشور هستیم.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: جامعه پزشکی همواره در کمک به مردم در ابعاد مختلف از جمله در جنگ تحمیلی، کمک به زلزله زدگان شهر بم و استان کرمانشاه و هم اکنون در کمک به سیل زدگان پیشگام بوده است.
رضایی ادامه داد: امروز هم جامعه پزشکی استان ضمن دیدار با یکدیگر، جشنواره کمک به سیل زدگان را راه اندازی نمودند که تاکنون نیز رقم های قابل توجهی جمع آوری شده تا به مردم آسیب دیده از سیل اهدا شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در منطقه 3 و 5 شهرستان اهواز احداث آب بند و سیل بندها در حال انجام است و بیش از 200 دستگاه ماشین آلات سنگین نیز در پل دختر و خوزستان در حال فعالیت می باشد، اظهارداشت: در آق قلا مدرن ترین و مجهزترین دستگاه های ام آر آی پرتابل ما که تنها ام آر آی پرتابل کشور است مستقر شده است و مردم فهیم اصفهان در کمک رسانی همواره پیشگام بوده اند.
وی از مردم عزیز استان اصفهان خواست کلیه کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق هماهنگی با مدیریت بحران استان انجام دهند تا بر اساس نیاز و درخواست ستاد های مدیرت بحران در استان های خوزستان و لرستان توزیع شوند.
مدیر ارشد استان با اشاره به اینکه پیش بینی های لازم برای مقابله با سیل احتمالی در استان اصفهان انجام شده است، افزود: سد زاینده رود یک میلیارد مترمکعب فضای خالی جهت ذخیره آب دارد و تنها 422 میلیون مترمکعب از حجم سد پر می باشد و بنابراین اگر بارندگی شدیدی صورت گیرد جای هیچ گونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.
تعداد بازدید: 57
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal