دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/03/04 در نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مطرح شد: بسته تشویقی مالیاتی برای رونق تولید طراحی شده است
در نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مطرح شد: بسته تشویقی مالیاتی برای رونق تولید طراحی شده است
با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برجامعه، تدوین بسته های حمایتی و تشویقی برای واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مدیرکل امور مالیاتی استان با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

دکترسید حسن قاضی عسگر با تاکید بر اینکه شعار رونق تولید تک وجهی نیست اظهار داشت: باید سیاست های همه جانبه ای را در پیش گیریم تا بتوانیم به درستی این شعار را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: مسائل اداری، و بروکراسی پیچیده حاکم بر آن ، مشکلات بسیاری را برسر راه سرمایه گذاران گذاشته است که باید در این خصوص پیگیری های لازم صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه استانداری با توجه به نقش حاکمیتی خود، یک مجموعه سیاست گذار است، گفت: بر همین اساس باید از اجرایی شدن سیاست های نظام و رونق تولید و رفع موانع آن در استان تلاش نماید.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برجامعه، تدوین بسته های حمایتی و تشویقی برای واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.

قاضی عسگر یادآور شد: در آینده نزدیک کمیسیون هماهنگی بانک ها و کمیته ای 6 نفره شامل روسای بانک ها و دونفر از استانداری به طور مرتب تشکیل می شود تا موانع موجود برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و مشکلات بانکی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه ادارات دیگر نیز بسته های حمایتی مناسبی برای رونق اقتصادی استان تهیه کرده اند، تصریح کرد: البته با توجه به نوسانات ارزی برخی از مشاغل رونق خود را از دست داده و برخی دیگر رونق پیدا کرده اند که این امر به خاطر عدم کنترل و نظارت مناسب بر بازار بوده است در همین راستا شبکه رهتاب توسط متخصصان اصفهانی برای اولین بار در کشور طراحی شده و از هفته آینده اجرایی می شود تا رصد خوبی بر بازار داشته باشیم.

بهروز مهدلو، مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان هم در ادامه با تاکید بر اینکه برای تحقق شعار رونق تولید باید ابتدا وضع موجود را حفظ کرد، گفت: متأسفانه برخی از واحد های تولیدی به دلیل نوسانات ارزی مجبور به کاهش تولید یا تعدیل نیرو بوده اند که در خصوص مباحث مالیاتی این اداره کل بسته حمایتی را جهت رونق تولید و حفظ روند آن تهیه نموده است.

وی ضمن تشریح بسته حمایتی 14 گانه مالیاتی، افزود: بر همین اساس تقسیط مالیات بر ارزش افزوده و عملکرد تا 36 ماه از تاریخ ابلاغ و بخشودگی جرائم برای تشویق بیشتر تولیدکنندگان به منظور روشن شدن وضعیت مالیات شان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان تاکید کرد: کارگروه های مختلفی نیز تشکیل شده تا با حضور در شهرک های صنعتی آموزش های لازم را به مودیان ارائه دهند، علاوه بر آن معافیت های قانونی نیز به منظور افزایش تولید در واحدهای صنعتی پیش بینی کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان در شناسایی و وصول فرارهای مالیاتی پیشرو بوده و توانسته رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص دهد.

تعداد بازدید: 62
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal