دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/30 اولین شهرک پوشاک و نساجی استان اصفهان به زودی ایجاد می شود
اولین شهرک پوشاک و نساجی استان اصفهان به زودی ایجاد می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: نیاز است کنسرسیوم هایی از تشکل های نساجی و پوشاک تشکیل شود تا مسائل و مشکلات پیگیری و دسته بندی شوند تا بتوانیم به زودی اولین شهرک پوشاک و نساجی استان اصفهان را احداث کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید حسن قاضی عسگر در  آیین رونمایی میز ملی توسعه صادرات نساجی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن نگین اصفهان، اظهار داشت: یکی از اولویت های ما حوزه نساجی، پوشاک و فرش دستباف است به همین دلیل تکمیل این زنجیره را از صفر تا پوشاک و مد و فشن در دستور کار قرار دادیم تا اولین شهرک پوشاک و نساجی استان را داشته باشیم.

وی ادامه داد: طی جلسات با صنف نساجی و بافندگان به این نتیجه رسیدیم که ریشه تضعیف صنعت نساجی قوانین و مقررات غیر منطقی بوده است همچنین باید تعرفه ها به صورت منطقی تعیین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به قاچاق در صنعت نساجی بیان کرد: ریشه قاچاق در این صنعت به سیاست های غلط باز می گردد که انتظار برطرف سازی این مشکل را داریم.

وی تصریح کرد: نیاز است کنسرسیوم هایی از تشکل های نساجی و پوشاک تشکیل شود تا مسائل و مشکلات پیگیری و دسته بندی شوند و در موقع مناسب به مسئولان ارجاع دهند تا ضربه ای به تولید وارد نشود.

قاضی عسگر با بیان اینکه لازم است به تولید مواد اولیه صنایع نساجی و پوشاک توجه کنیم، اظهار داشت: حدود 60 درصد از مواد اولیه صنعت نساجی از خارج تامین می شود که اگر توسعه و تولید مواد اولیه در دستور کار باشد می تواند اشتغالزایی فراوانی در کشور به دنبال داشته باشد که متاسفانه در این راستا توجه چندانی صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته مسائل و مشکلات پلی اکریل در حال انجام است که امیدواریم به زودی برطرف شود تا مشکلات صنعت نساجی برطرف شود.

تعداد بازدید: 91
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal