دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/12/10 ظرفیت های استان برای تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی بسیج شده است
ظرفیت های استان برای تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی بسیج شده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: ظرفیت‌های استان به منظور تامین اقلام حفاظتی و بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده بسیج شده است.
سید حسن قاضی‌عسگر اظهار کرد: در اولین اقدام مسائل و مشکلات کارخانجات و شرکت های تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده احصا شد.

وی ادامه داد: از مجموع چهار کارخانه‌ای که تولیدات عمده ماسک را به عهده دارند، یک کارخانه با مشکل مالی مواجه بود که با پیگیری‌های استان برخی از طلب‌های این شرکت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و بیمه تامین اجتماعی وصول شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: استان ظرفیت تولید روزانه 170 هزار ماسک را دارد که این میزان در درجه اول برای مصارف استانی و در درجه بعدی برای ارسال به سایر استان‌ها اختصاص پیدا می کند.

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی با برخی از بانک‌های استان به منظور تامین سرمایه ثابت و سرمایه درگردش شرکت های تولید کننده ماسک و مواد ضدعفونی کننده صورت گرفته و در این زمینه بانک رفاه کارگران اعلام آمادگی نمود خارج از نوبت و شرایط عادی در تامین نیازهای مالی این شرکت ها نقش آفرینی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اضافه کرد: برخی امکانات برای شرکت های تولید کننده این اقلام فراهم شده است و پیش بینی می شود در روزهای آینده تولیدات این اقلام چندین برابر شود.

وی گفت: همچنین با دانشکده نساجی دانشگاه اصفهان و مرکز علمی کاربردی ایران س‍پهر به منظور تولید ماسک پارچه ای رایزنی‌هایی صورت گرفته و طراحی اولیه این ماسک‌ها نیز به تایید معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسیده است.

قاضی‌عسگر اضافه کرد: همچنین تسریع در صدور مجوز فعالیت‌های کوچک و زیرپله‌ای تولید ماسک‌های پارچه‌ای با تایید معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص رفع مشکلات مالی برخی از شرکت های تولید کننده مواد ضد عفونی کننده، گفت: با فعالیت بیش از پیش برخی از این شرکت‌ها توان تولید روزانه 200 تن مواد ضدعفونی کننده محیطی و 12 تن ژل ضدعفونی کننده دست را خواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به ظرفیت بالای استان در تولید شیر و مواد لبنی، اظهار کرد: طبق توصیه پزشکان مصرف مایعات از جمله شیر در تقویت سیستم دفاعی بدن بسیار مفید است که خوشبختانه هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
تعداد بازدید: 3863
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.