1

تلاش های مستمر به منظور کاهش دغدغه های زائران اربعین حسینی

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در جلسه ستاد اربعین که صبح دوشنبه ۳۱ مردادماه به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد با اشاره به پیام های بی کران مراسم اربعین در جهان، گفت: همین که جریان های صهیونیستی و تکفیری از برگزاری راهپیمایی اربعین به شدت عصبانی هستند نشان می دهد که این همایش مذهبی، کارساز بوده‌ و شیعیان توانسته اند با حضور خود در راهپیمایی اربعین پاسخی کوبنده ای به مستکبران بدهند.
وی ادامه داد: دشمن می خواهد اربعین حسینی برگزار نشود یا ضعیف و به دور از اهداف والای خود برگزار شود؛ چرا که می داند اربعین یک مراسم معمولی عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام نیست؛ بلکه همایش باشکوه بین المللی است که همه مردم دنیا فارغ از دین و مذهب در آن حضور دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان یکی از اهداف انقلاب و جمهوری اسلامی را فراهم کردن بستر حضور مردم در این چنین همایش های مذهبی دانست و عنوان کرد: اربعین مراسمی کاملاً مردمی است و وظیفه مسئولان تسهیل گری است تا افراد بیشتری بتوانند از این مراسم باشکوه بهره ببرند.
جان‌نثاری با اشاره به اینکه جلسات ستاد اربعین از بهمن ماه سال گذشته در استان آغاز شده و تاکنون مستمر ادامه یافته، خاطر نشان کرد: اصفهان پس از تهران بیشترین مواکب شرکت کننده در مراسم اربعین را دارد از این رو وظایف ما در برابر زائران چندین برابر است.
وی اظهار کرد: در جلسات ستاد اربعین بارها از مدیران دستگاه ها خواسته ایم حتی الامکان شرایطی را فراهم کنند تا زائران آسان تر در این مراسم شرکت کنند و اقدامات مناسبی نیز در این خصوص انجام شده و مشکلاتی که بایست در سطح ملی آن را پیگیری کرد نیز مطرح شده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: در سال های گذشته ترافیک سنگینی از بازگشت زائران به کشور را داشتیم که با قول مساعد مسئولان کشور عراق با افزایش گیت های خروج این مشکل به حداقل خواهد رسید. همچنین از مواکب درخواست کردیم پس از اربعین نیز به زائران خدمت رسانی کنند تا شاهد بروز مشکل نباشیم.
جان‌نثاری عنوان کرد: در حوزه حمل و نقل زائران نیز جلسات خوبی برگزار و تلاش شده که اولاً اتوبوس به میزان کافی در دسترس زائران قرار بگیرد و در مرحله بعدی کرایه حمل و نقل به صرفه تر از گذشته شود.
وی با بیان این که کلیه اقدامات انجام شده در ستاد اربعین در راستای برنامه ریزی صحیح و کارشناسی در برگزاری این سفر و مراسم است، گفت: هدف ما این است که مراسم اربعین حسینی به خوبی انجام شود. احتمالا سنگین ترین حمل و نقل امسال را در ایام پایانی شهریورماه خواهیم داشت چرا که اربعین، ۲۸ صفر و سفرهای درون کشور با هم تداخل خواهند داشت که تنها با همکاری مردم و برنامه ریزی می توان سفر بی دغدغه ای را برای مردم کشورمان متصور شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اهمیت مشارکت همه مردم در سفر اربعین خاطرنشان کرد: از کمیته امداد امام خمینی(ره) درخواست کرده ایم با برگزاری پویش «نذر زائر» زائران بی بضاعت را یاری رساند؛ معتقدیم باید هر چه از دست مان بر می آید انجام دهیم تا اربعین همگانی شود.