1

جمع بندی و ابلاغ طرح تفصیلی خوانسار تا پایان شهریور ماه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح چهارشنبه دوم شهریورماه، جلسه کمیسیون ماده پنج سه شهر ورزنه، خوانسار و سمیرم به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان برگزار شد.
دکتر مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در حاشیه این نشست بیان کرد: طرح تفصیلی شهر ورزنه که از شهرهای بسیار قدیمی و با محور گردشگری استان است مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه موارد طرح شده در خصوص این شهر به صورت کامل جمع بندی شد و مورد تصویب همه اعضا قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین موارد جاری شهرهای خوانسار و سمیرم نیز جمع بندی شد؛ در خصوص شهر خوانسار که چند سالی است از نداشتن طرح تفصیلی رنج می برد مقرر شد؛ تا پایان شهریور ماه طرح تفصیلی شهر خوانسار جمع بندی و ابلاغ شود که با ابلاغ این طرح می توان برای مردم این شهر کارگشایی خوبی را متصور بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در خصوص تعلل چندین ساله ابلاغ طرح تفصیلی شهرهای مختلف استان، عنوان کرد: البته که این موضوع پیچیدگی های فنی خود را دارد ولی مشکل اصلی را عدم پیگیری و اهتمام مسئولان مربوطه برای جمع بندی و ابلاغ طرح های تفصیلی می دانم.
دکتر زینلیان با بیان اینکه در تلاش هستیم با برگزاری جلسات منظم و مستمر همه طرح های ابلاغ نشده را به جمع بندی رسانده و نهایی کنیم، گفت: طرح تفصیلی بالاترین طرح بالادستی شهر است؛ اگر شهروندان قصد نوسازی، تخریب، بازسازی و … داشته باشند باید براساس طرح تفصیلی پیش روند و اگر این طرح نباشد قانوناً مجاز به انجام فعالیت نیستند. حال اگر عملیاتی انجام شود به اجبار باید عملیات خود را با طرح های قبلی به ثمر برسانند. مشکل اینجاست که چون طرح های قبلی متعلق به گذشته است سیستم شهری به لحاظ ترافیکی، بصری، زیبایی و … تحت تأثیر قرار می گیرد.
وی گفت: از ابتدای کار دولت سیزدهم تاکنون طرح های تفصیلی شهرهای کاشان، گلشهر و گوگد ابلاغ شده و طرح های تفصیلی شهرهای درچه، سفیدشهر، خوانسار، اژیه، تیران و قمصر جمع بندی شده است.