یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۳۱:۵۶

استاندار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان:عدالت محوری و فسادستیزی وجه تمایز دولت سیزدهم با سایر دولت ها است

استاندار اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: تکیه بر ظرفیت های مردمی و توجه به ارکان اساسی و ارزشی انقلاب از ویژگی هایی بوده که به عنوان راهبردهای اساسی مدنظر دولت سیزدهم است.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، ظهر امروز چهارم شهریورماه دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان و به مناسبت هفته دولت، ضمن تسلیت رحلت جانسوز عالم ربانی و استاد اخلاق آیت الله ناصری رحمه الله علیه و با اشاره به فرارسیدن هفته دولت عنوان کرد: هفته دولت با نام دو شهید فرزانه رجایی و باهنر زینت یافته است و اقدام همه دولت ها در سرلوحه قرار دادن نام و اهداف این دو شهید بزرگوار، حرکتی پر معنا است.
دکتر مرتضوی با یادآوری ثمرات دولت کوتاه مدت آن دو شهید والامقام ادامه داد: دولت شهید رجایی و باهنر در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی نمونه عملی از دولت اسلامی و مکتبی به حساب می آمد که نه در سخن بلکه در رفتار آن دو تبلور یافت.
وی همچین به تبیین شرایط موجود نسبت به گذشته پرداخت و گفت: همانطور که استحضار دارید استان اصفهان بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ شهید دوران دفاع مقدس را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و هزاران جانباز و آزاده در این استان پرورش یافته اند که وظیفه ما را در قبال انجام وظایف سنگین می کند.
استاندار اصفهان به ویژگی هایی که دولت سیزدهم را متمایز کرده اشاره داشت و اظهار کرد: عدالت محوری و فساد ستیزی، مردمی بودن، جوان گرایی، تکیه بر ظرفیت های مردمی و توجه به ارکان اساسی و ارزشی انقلاب از ویژگی هایی بوده که به عنوان راهبرد های اساسی مدنظر دولت است.
وی افزود: این دولت در شرایط سختی مسئولیت خود را شروع کرد؛ در شرایطی که تحریم های بین المللی کشور را در شرایط خاصی قرار داده بود، مشکلات ناشی از کرونا گریبانگیر دولت شده بود، وضعیت اعتباری و بودجه ای کشور مناسب نبود اما هیچ کدام دلیل نمی‌شود که نسبت به وظایف خود بی توجه باشیم هدف ما این است که یادآوری کنیم کجا بوده و به کجا می رسیده ایم.
دکتر سیدرضا مرتضوی با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم گفت: واکسیناسیون و کنترل بیماری کرونا به طوری که از حدود ۷۰۰ نفر فوتی در روز امروز در این عدد به یک رقم و حتی به صفر هم رسیده است، تعامل سازنده با کشور های منطقه، حضور در اجلاس منطقه ای و بین المللی، مذاکرات عزتمندانه بر اساس منافع ملی برای رفع تحریم های ظالمانه و بشیاری از مواردی که در حوزه دیپلماسی تعریف می شود از کارهایی بوده که توسط دولت دنبال شده و در حال انجام است.
استاندار اصفهان ادامه داد: طرح های بزرگ آبرسانی، نهضت ملی مسکن، افزایش حداقل دستمزد کارگران و خدمات بی سابقه ای که در این حوزه و حوزه بیمه ای برنامه ریزی شد نیز از دستاورد های دولت بوده است.
وی درخصوص طرح های انجام شده در استان اصفهان عنوان کرد: در استان اصفهان هم پس از آغاز به کار مدیریت جدید اقدامات زیادی در حوزه خدمت رسانی دولت در بخش های مختلف اقتصادی، تولیدی عمرانی اجتماعی و فرهنگی در حال انجام بوده و بسیار به ثمر نشسته است؛ به طوری که در این ایام شاهد افتتاح هفتصد و نود و سه طرح پروژه عمرانی اقتصادی آموزشی ورزشی و بهداشتی در سطح استان هستیم. که اعتباری بالغ بر دو هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان را شامل می شود که فقط طرح هایی است که در هفته دولت در استان به افتتاح می رسد.
وی افزود: در کمتر از یکسال گذشته در بخش بازگرداندن واحد های تولیدی اقتصادی راکد به عرصه تولید گام های موثری در استان برداشته شده به طوری که در طول سال گذشته ۲۱۹ کارخانه و واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل و راکد به چرخه تولید بازگشته است.
دکتر مرتضوی اظهار کرد: تکمیل سامانه دوم آبرسانی استان با افزودن یک هزار و ۶۰۰ لیتر بر ثانیه آب به شبکه آبرسانی استان از کارهایی بود که در همین مسیر به سرانجام رسید.
وی ادامه داد: طرح انتقال آب از دریا، قطار سریع السیر تهران اصفهان قم، قطار شهری و بسیاری از پروژه های دیگر از طرح هایی بود که در این مدت با سفره او جلسات متعدد در پایتخت با رئیس جمهور و معاون اول و هئیت وزیران دنبال شد .
استفاده از نیروهای جوان و انقلابی در سمت های اجرایی، راه‌اندازی قرارگاه محرومیت زدایی با همکاری دستگاه ها و نهادهای ذی ربط، برنامه ریزی برای کنترل کرونا نیز از دیگر مواردی بود که در این ایام به صورت گرفت.
استاندار اصفهان به واکسیناسیون نیز اشاره کرد و گفت: وقتی که دولت تغییر کرد آمار واکسیناسیون دوز اول در استان ۲۲ درصد و دوز دوم ۱٠ درصد بود که این عدد به بالغ بر ۹۰ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: در بخش حمایت از بنگاه های اقتصادی و واحدهای کسب و کار یک هزار و ۷۳۰ واحد اقتصادی مورد حمایت قرار گرفت و بیش از هفت هزار میلیارد در ستاد تسهیل استان تصویب شد؛ همچنین در سفر رئیس جمهور به استان در بخش حمایت از بنگاه های اقتصادی و فعالیت های اشتغالزا در استان ۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان تخصیص داده شد؛ در بخش ازدواج و حمایت از ازدواج جوانان و جوانی جمعیت نیز چهار هزار میلیارد برای سال ۱۴٠۱ به استان اصفهان تخصیص داده شد و تا امروز حدود ۱۹ هزار میلیارد از اعتبارات سفر رییس جمهور برای پیشرفت و آبادی ابلاغ شده، طی روزهای گذشته چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم و دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه فاضلاب در قریب به ۳٠ شهر استان مورد تصویب قرار گرفت که تا امروز بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس رییس جمهور نهایی شده و ۱۹ هزار میلیارد تومان هم ابلاغ شده است.
دکتر مرتضوی در پایان گفت: جا دارد تقدیر و تشکر ویژه ای از همه برادران و خواهرانی که در بخش های مختلف مدیرت استان کمک کردند که شرایط مناسب تری در خدمت رسانی فراهم شود، از نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان آیت الله طباطبایی تشکر ویژه دارم که در بزنگاه های مختلفی کمک کردند که گره های مدیریتی باز شود و از نمایندگان محترم و مجمع نمایندگان استان، دستگاه های حوزه قوه قضاییه که در این مدت با راهنمایی ها و پشتیبانی ها کمک ویژه ای برای رفع مشکلات استان کردند، همچنین نیروهای نظامی و انتظامی کمک کردند تا ما از عهده ماموریت هایی که برعهده داریم بر بیاییم داشته باشم؛ در نهایت از مردم خوب و انقلابی که در جای جای این مسیر حرکت به ما کمک کردند کمال تشکر را دارم.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =