1

توزیع ۷۰۰ کیت آموزشی در مدارس مناطق محرم استان/اصفهان پیشران کار خیر در حوزه آموزش و پرورش کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، درآستانه سال تحصیلی جدید، مراسم آغاز توزیع ۷۰۰ کیت آموزشی میان مدارس استان با حضور استاندار اصفهان، جمعی از خیرین مدرسه ساز، رییس هیئت‌ مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز، مدیرکل اداره آموزش و پرورش و مدیرکل اداره نوسازی مدارس استان اصفهان برگزار شد.
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این مراسم با اشاره به اینکه در تأمین تجهیزات آموزشی مدارس بالاخص در مناطق محروم، دولت پای کار است و برای این مهم برنامه دارد، گفت: در استان اصفهان با هزینه ۱۱۵ میلیارد تومان خرید ۸۵ هزار قلم جنس و تجهیزات آموزشی انجام شده؛ که کاری نو و بی نظیر است.
وی با اشاره به توزیع ۷۰۰ کیت آموزشی میان مدارس و دانش آموزان استان، ادامه داد: این کیت های آموزشی با مشارکت دولت و همت خیرین اصفهانی تهیه شده و قرار است میان ۷۰۰ مدرسه استان با اولویت مناطق محروم توزیع گردد.
استاندار اصفهان ضمن قدردانی از خیرین مدرسه ساز، عنوان کرد: توزیع این تعداد کیت آموزشی در ۳۰ سال اخیر در استان بی سابقه بوده از این رو از خیرین محترم استان قدردانی و تشکر می کنیم. برای ما باعث افتخار و مسّرت است که خیرین مدرسه ساز علاوه بر ساخت مدارس در حوزه تامین تجهیزات آموزشی نیز فعال هستند.
دکتر مرتضوی در خصوص مراسم توزیع کیت های آموزشی، گفت: شایسته است در چنین حرکت هایی رویکرد تبلیغی و ترویجی داشته باشیم. هدف از برگزاری این گونه مراسم ها روایت یک کار خیر و با هدف ترویج کار نیک و خیر است.
وی با بیان اینکه بایستی راه کار خیر را باز نگه داریم، افزود:استان اصفهان پیشتاز امور خیر در کشور است و این رویکرد تکاملی در استان جای تقدیر و تشکر دارد.
وزیر آموزش و پرورش نیز از طریق تماس تلفنی مهمان این نشست بود. وی ضمن قدردانی از خیرین، استان اصفهان را پیشران و پیشگام کارهای بی بدیل در حوزه آموزش و پرورش معرفی و اظهار امیدواری کرد، در سالی که با عنوان اشتغال آفرینی مزین شده شاهد شکوفایی استعدادهای دانش آموزان باشیم.