جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۴۵:۰۰

یکی از مهم ترین وظایف ما، مراقبت از الگوی بی نظیر شهدا و انقلاب اسلامی است

استاندار اصفهان گفت: در دوران دفاع مقدس نه تنها هدف دشمن محقق نشد بلکه ما در ابعاد مختلف نه یک وجب از خاک مملکت را واگذار کرده و نه نسبت به قبل ضعیف شده‌ایم.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز سی و یکم شهریورماه، دکتر سیدرضا مرتضوی در مراسم رژه نیرو‌های مسلح استان اصفهان که درگلستان شهدا برگزار شد به آغاز هفته دفاع مقدس و سالروز حمله رژیم بعث عراق به پشتوانه خاک ایران زمین اشاره کرد و گفت: تنها ۲۰ ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود که در حرکتی ناجوانمردانه رژیم بعث به پشتوانه و با تحریک آمریکای جهانخوار و صهیونیست به کشور ما حمله کرد.

وی ادامه داد: از دوران قاجار تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک به یک میلیون کیلومتر از خاک این کشور جدا شد و ناامیدی مستمری کشور را فراگرفته بود. همین شرایط زمینه هایی را به وجود آورد که دشمن به خود اجازه دهد چشم طمع به این سرزمین بدوزد.

استاندار اصفهان با اشاره به شرایط نظامی و دفاعی ایران در آن زمان، ادامه داد: در ابتدای جنگ امکان دفاع تمام قد به دلیل عدم انسجام نیرو‌های مسلح وجود نداشت. با پشتوانه ای که از صدام وجود داشت برخی تصور می‌کردند که نظام جمهوری اسلامی پس از مدتی سرنگون خواهد شد، اما این مردم بودند که شرایط دیگری را رقم زدند و با دمیده شدن روح جدیدی درکالبد سرزمین و تغییر ساختار‌های سیاسی، نظامی و افزایش همبستگی اجتماعی و تحکیم وحدت ملی، تاریخ ایران اسلامی جور دیگری رقم خورد.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه جوانان ایران در دفاع مقدس فدای اسلام شدن را معنا کردند، گفت: در ابتدای انقلاب جوانان ایران رویکرد جدیدی داشتند و در تحولی شگرف صحنه‌های زیبایی از شجاعت، ایثارگری و شهادت طلبی را نشان دادند. بند بند وجود این جوانان در از خودگذشتگی و دوری از منافع شخصی تعریف شد و همه فدای اسلام شدن را معنا کردند.

وی ادامه داد: در پرتو هدایت های امام خمینی (ره) این جوانان به درجه‌ای رسیدند که اگر در سلوک این افراد نگریسته شود، ذره‌ای کار برای منافع شخصی وجود ندارد و هر چه هست کار برای خدا و فدای اسلام شدن است و این حقیقت به تمام معنا در وصیتنامه شهدا هویداست.

استاندار اصفهان نقش ایثار و شهادت را در ساختار نوپای انقلاب اسلامی بسیار تأثیرگذارتر از سایر ساختارها دانست و بیان کرد: بایستی شهدا و راهبرد‌های دفاع مقدس را الگوی ادامه مسیر خود قرار دهیم و یکی از مهم‌ترین وظایف امروز ما و همه نیرو‌های مسلح در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی مراقبت از الگوی بی نظیر شهدا و انقلاب است.

دکتر مرتضوی با تاکید بر اینکه بایستی به دور از تحریف این الگو‌ نسل به نسل به جوانان امروز انتقال یابد، اظهار کرد: امروز دشمن ما به اهمیت و جایگاه دفاع مقدس و نقش آن در پیروزی‌های کشور ایران به خوبی واقف است. مختل کردن کارآمدی این الگوی بسیار خوب در دستور کار دشمن است و تلاش می‌کند مسیری را باز کند که کارآمدی این الگوی بزرگ را مختل کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است که بگوید دفاع مقدس باشکوه نبوده، تصریح کرد: دشمن در تلاش است الگویی را در ذهن مردم ما ترسیم کند که براساس آن دفاع مقدس را غیرموفق و ناکارآمد جلوه دهد. اگر به اهداف دشمن از بدو انقلاب تاکنون نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که با نگاه به دوران دفاع مقدس نه تنها هدف دشمن محقق نشد بلکه ما در ابعاد مختلف نه یک وجب از خاک مملکت را واگذار کرده و نه از طراحی فکری رهبر کبیر انقلاب فاصله گرفته و نه نسبت به قبل ضعیف شده‌ایم و این نشانه موفقیت ایران اسلامی بوده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: دشمن از هر بهانه‌ای برای سرنگونی انقلاب اسلامی استفاده می‌کند. اگر به دوران دفاع مقدس از بعد مردمی بودن نگاه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که در این دوران اوج تعاون و همبستگی بین مردم، ارتقاء امنیت اجتماعی، سیاسی و اخلاقی را داشتیم و در این دوران رشد اخلاق و معنویت را شاهد بوده‌ایم که همه این‌ها پیروزی بوده است.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس اعتماد به نفس و باور‌های مردم تقویت شد و استقلال کشور تثبیت شد، گفت: تقویت اعتماد به نفس، رشد باورهای دینی، شکوفایی استعدادها، رشد فضائل اخلاقی، افزایش انسجام اجتماعی، تضمین امنیت کشور، الگو شدن در برابر مستکبران، محدود شدن رژیم صهیونیستی از جمله دستاوردهای دفاع مقدس بود که برای همیشه به ارمغان ماند.

وی با بیان اینکه این ذخیره انقلاب اگر به درستی به نسل‌های بعدی منتقل شود پیروزی از آن مستضعفان خواهد بود و این وجهه تمدن غرب را به خطر انداخته است، گفت: این برنامه‌ها و مراسم‌ فرصتی برای انتقال این ارزش‌ها و دستاوردهای به نسل آینده و نزدیک شدن به افق دفاع مقدس است.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =