دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
۰۱:۱۰:۵۴

احزاب و گروه‌های سیاسی استان موضع صریح خود نسبت به وقایع اخیر را اعلام نمایند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در شورای اطلاع رسانی استان از احزاب، گروه ها، جریان های سیاسی و قانونی و اقلیت ها درخواست کرد که موضع صریح خود نسبت به وقایع اخیر را اعلام نمایند.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز نوزدهم مهرماه، شورای اطلاع رسانی استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان برگزار شد.
در این نشست محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به حوادث اخیر و موضع صریح مقام معظم رهبری بیان کرد: به گفته ایشان اظهار نظرهایی از جانب افراد مختلف از جمله خواص در آغاز حوادث اخیر اعلام شد؛ که به نظر ما این اظهارنظرها و بیانیه ها چراغ سبز را به دشمنان و فتنه‌گران نشان داد اما حال که همگان درک کردند دشمن پشت این موضوع است وقت آن رسیده که موضع افراد و گروه های مختلف از جمله خواص روشن شود.
وی تصریح کرد: حوزه سیاسی استان از تمام احزاب، گروه ها و جریان های سیاسی و قانونی می خواهد که موضع خود را در قبال پاره کرده قرآن کریم، آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران، اغتشاش و تعرض به اموال عمومی و خصوصی مردم، تعرض به افراد با حجاب و ارزشی و اهانت به اصل نظام مشخص کنند‌.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه سکوت در این موضوع علامت رضایت است و جایز نیست، گفت؛ هر حزب و گروهی که در این زمینه موضع نگرفت یعنی موافق اوباش و آشوب گران بوده است. ما حتی نمی گوییم موضع له یا علیه بگیرند و نمی خواهیم از لحاظ سیاسی تایید یا تکذیب کنند می خواهیم نظر شخصیت ها و خواص مشخص شود. ممکن است انتقادهایی نیز وجود داشته باشد اما وقت آن رسیده که خط اصلی فکری افراد روشن شود.
جان‌نثاری ادامه داد: توقع ما این است که اقلیت های مذهبی نیز موضع خود را نسبت به حوادث اخیر از جمله آتش زدن کتاب آسمانی ما اعلام کنند. از طرفی پرچم ایران برای همه ماست و تفاوتی بین ما و اقلیت ها در این موضوع وجود ندارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تاکید بر اطلاع رسانی صریح، صحیح و به موقع عنوان کرد: اگر در همین حادثه فوت خانم جوان در مقر پلیس، ۴۸ ساعت وقت طلایی از دست نرفته بود و اطلاع رسانی سریع و به موقعی انجام شده بود بستر حوادث اخیر برچیده می شد. از این رو روایت اول بایستی صریح و در زمان طلایی خود به مخاطب ارائه گردد.
جان‌نثاری عنوان کرد: وقتی صحبت می شود که دشمن تمام خود را به کار گرفته و هر لحظه آماده است بر هر بستری سوار شده و امنیت کشور را دچار خدشه کند برخی افراد موضع می گیرند و می گویند این اندیشه صحیحی نیست. بایستی این را بدانیم که دشمن همیشه بیدار است و اگر غفلت کنیم بی رحمانه بر ما می تازد.
وی با بیان اینکه قدرت رسانه نباید نادیده گرفته شود، گفت: در حوادث اخیر جولان رسانه های بیگانه باعث شد امنیت کشور ما دچار مشکل شود؛ این موضوع اهمیت رسانه را برای همگان روشن کرده است. از طرفی بایستی از ظرفیت رسانه های کشورمان به خوبی استفاده کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان به فعال شدن گسل های قابل پیش بینی در حوادث اخیر اشاره و عنوان کرد: ما می دانستیم که پساکرونا در حوزه های فرهنگی و اجتماعی مسائل زیادی را خواهیم داشت. بیش از دو سال بنا به ضرورت تمام ورودی های فرهنگی و معنوی دانش آموزان ما به دلیل آموزش های غیرحضوری مسدود شد و در معرض ولنگاری فضای مجازی قرار گرفتند حال قابل پیش بینی بود که در حوادث اخیر اینگونه دچار احساس و هیجان شوند.
جان‌نثاری، داشتن برنامه برای نسل جوان را ضروری دانست و اظهار کرد: این نسل باید بیاموزد که موقع اعتراض نباید به هویت خود آسیب بزند. در حوادث اخیر در کنار این هیجاناتی که در جوانان ما وجود داشت برخی گروه های خشن نیز حضور داشتند و بسیار وحشیانه و بی رحمانه عمل کردند.
وی افزود: اعتراضات و اغتشاشات بایستی دسته بندی شود برخی جوانان و نوجوانان براساس هیجانات در حوادث اخیر شرکت کردند این معترضین فرزندان ما هستند بایستی آگاه شوند و اجازه ندهیم استکبار فرزندان ما را ببلعد‌. اما در برابر اوباش و فتنه گران بایستی موضع صریح گرفته شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه اگر جلوی اوباش گرفته نشود دیگر هیچ کس امنیت نخواهد داشت، گفت: البته دشمن می داند که استحکام نظام به حدی زیاد است که با این حرکت ها آسیبی متوجه جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد اما به دلیل بی نظمی و در معرض خطر قرار دادن امنیت کشور با قدرت با فتنه گران برخورد خواهد شد.

جان‌نثاری با اشاره به مناسبت های پیش رو اظهار کرد: با توجه به حوادث اخیر وظیفه ما در ۱۳ آبان و ۲۵ آبان که به نام اصفهان نامگذاری شده است سنگین تر از گذشته است. سیاست ملی رسانه ها در بزرگداشت ۱۳ آبان این است که پیش نیاز دشمن شناسی را کار کنند و شاخص های این استکبار را به مردم بیاموزند. در رابطه با ۲۵ آبان نیز در خصوص جهاد و شهادت و فرهنگ مردم شهر و استان در این دو حوزه به خوبی کار شود.
وی در خصوص رویکرد رسانه ها در حوادث اخیر گفت: لزوم حفظ آرامش و امنیت مردم توسط رسانه ها مورد تأکید است همچنین رسانه ها در این موضوع از ذهن جامعه شبه زدایی کنند و تقویت نیروی پلیس و احترام به حافظان امنیت را در دستور کار قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش برای ۱۳ آبان بحث دشمن شناسی و استکبار ستیزی را در دستور کار قرار دهد و سایر دستگاه ها نیز در رسیدن به این هدف کمک کنند. در دانشگاه ها نیز کرسی های آزاد اندیشی در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی برگزار شود تا بسیاری از شبهات در ذهن نوجوانان و جوانان ما زدوده شود.

مطالب مشابه
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به استمرار اقدامات پیشگیرانه به منظور کنترل منابع آلاینده هوا، از ادامه آموزش غیرحضوری در تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در مناطق شش گانه شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش استان خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به استمرار اقدامات پیشگیرانه به منظور کنترل منابع آلاینده هوا، از ادامه آموزش غیرحضوری در تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در مناطق شش گانه شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش استان خبر داد.

۱۲ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: کمیته تخصصی مهار تورم استان با اهداف رصد و بررسی تنظیم بازار مسکن، نظارت، راهبری و کنترل قیمت‌ها در حوزه اقلام مصرفی مردم تشکیل شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: کمیته تخصصی مهار تورم استان با اهداف رصد و بررسی تنظیم بازار مسکن، نظارت، راهبری و کنترل قیمت‌ها در حوزه اقلام مصرفی مردم تشکیل شد.

۱۲ آذر ۱۴۰۲
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در برگزاری انتخابات درصدد کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود هستیم؛ تلاش می‌کنیم انتخابات در شأن جمهوری اسلامی اما با صرفه‌جویی انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در برگزاری انتخابات درصدد کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود هستیم؛ تلاش می‌کنیم انتخابات در شأن جمهوری اسلامی اما با صرفه‌جویی انجام شود.

۱۲ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن تشریح مصوبات کارگروه اضطرار شرایط آلودگی هوای استان، از غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در مناطق شش گانه شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش در استان و آموزش حضوری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روز یکشنبه ۱۲ آذر خبر داد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن تشریح مصوبات کارگروه اضطرار شرایط آلودگی هوای استان، از غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در مناطق شش گانه شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش در استان و آموزش حضوری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روز یکشنبه ۱۲ آذر خبر داد.

۱۱ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =