یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۰۸:۱۴

رضایت عمومی، شاخص محورهای انتخاب دستگاه های اجرایی جشنواره شهید رجایی باشد

استاندار اصفهان گفت: رضایت عمومی یکی از شاخص هایی است که در انتخاب دستگاه های برتر در جشنواره شهید رجایی بایستی مورد توجه قرار بگیرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امروز بیست و چهارم مهرماه، شورای راهبری توسعه مدیریت استان با حضور استاندار اصفهان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و سایر اعضا برگزار شد.

در این نشست دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان با تاکید براهمیت جلسات شورای راهبری توسعه مدیریت استان، بیان کرد: با توجه به اهمیت تصمیمات این شورا، جلسات هدفمند و با در نظر گرفتن فرایندها، چشم انداز و دستاوردهای مورد نظر جمع بندی و ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: با نگاهی متعادل، اعضای این شورا از میان فعالین دانشگاهی، کارشناسان و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط انتخاب شده اند تا بتوانیم از نظرات حرفه ای اعضا استفاده کنیم و نقشه راه رسیدن به اهداف به خوبی روشن گردد.

استاندار اصفهان سالم سازی، شفافیت و خدمت رسانی صحیح در دستگاه های دولتی به آحاد مردم را یکی از اهداف اصلی دولت سیزدهم دانست و عنوان کرد: رویکرد جلسات این شورا براساس ماموریت های دولت انتخاب می شود و فعال کردن کمیته های ذیل شورای راهبری توسعه مدیریت استان و تعامل اعضا برای اتخاذ تصمیمات کارشناسی ضروری است.

سیاست گذاری و رویکرد فرایند برگزاری بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی یکی از مصوبات این جلسه از شورای راهبری توسعه مدیریت استان بود که مورد بررسی و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

در این خصوص استاندار اصفهان با صحیح دانستن انتقاد اعضا نسبت به شاخص های انتخاب دستگاه اجرایی شایسته تقدیر در جشنواره شهیدرجایی که در گذشته تعیین شده اند، گفت: رویکرد دولت خدمت رسانی همه جانبه به مردم است و این خدمت رسانی با سرعت قابل توجهی نسبت به گذشته در حال اجراست. وقتی از تحول در حوزه مدیریتی کشور سخن می گوییم می طلبد متناسب با این هدف ماموریت ها تعریف شوند.

دکتر مرتضوی افزود: زمانی که دستگاه های اجرایی برتر استان انتخاب می شوند بایستی این مهم را در نظر بگیریم که بازتاب این انتخاب میان مردم چیست و در جامعه چگونه مورد ارزیابی قرار می گیرند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در نظام اسلامی سرمایه اجتماعی مقدم بر سرمایه اقتصادی است، اظهار کرد: رضایت عمومی یکی از شاخص هایی است که در انتخاب دستگاه های برتر بایستی مورد توجه قرار بگیرد از طرفی نظر کارشناسان و کارکنان دستگاه های اجرایی در این انتخاب قابل تأمل و بررسی است.

وی تصریح کرد: فرایندی برای دریافت نظرات درباره شاخص های امتیازدهی در جشنواره شهید رجایی اتخاذ شود و بازنگری در برخی از آنها در دستورکار جلسات آینده قرار بگیرد. زمانی که سازوکار شاخص ها تعیین شود می توانیم با نگاهی کارشناسی و با در نظر گرفتن سند تحول دولت بهترین تصمیم ها را اتخاذ کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته برخی دستگاه های اجرایی کار ویژه ای را تعریف و اجرایی کرده اند، گفت: در زمینه های مختلف از جمله برگزاری سفر اربعین، واکسیناسیون همگانی و حمایت برخی از بانک ها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارهای ارزشمندی انجام شده است که باید در جشنواره شهید رجایی دیده شود.

دکتر مرتضوی افزود: شاخص ها و رتبه های دستگاه ها براساس نماگرهایی که براساس آن انتخاب شده اند به دستگاه ها اعلام شود تا فرصت قیاس و پیشرفت فراهم شود.
گفتنی است: اجرای پروژه GNFA دومین دستور کار این شورا بود که استاندار اصفهان تشکیل جلسه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مدیرکل پست استان و نمایندگان دستگاه های مرتبط را ضروری دانست.

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 10 =