سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۴:۰۸:۲۷

واگذاری زمین به سرمایه گذاران با اهلیت سنجی انجام شود

استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت جذب سرمایه‌گذار در شهرستان سمیرم بر اهلیت سنجی متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرستان تاکید کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، در جریان پانزدهمین سفر شهرستانی کاروان خدمت دولت مردمی، کارگروه تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان سمیرم با حضور استاندار اصفهان، معاون هماهنگی امور اقتصادی وی و سایر اعضا برگزار شد.
در این کارگروه دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان بیان کرد: یکی از معضلات این منطقه واگذاری زمین برای انجام فعالیت های صنعتی و اقتصادی به سرمایه گذاران، بدون اهلیت سنجی است. این امر سبب شده تا برخی متقاضیان بدون پشتوانه زمین مورد نظر را دریافت و پیش از کارآفرینی فعالیت خود را نیمه کاره رها کنند.
وی تاکید کرد: برای به سامان رسیدن این اراضی ضروری است؛ بزرگان، موثرین، فعالان و مسئولان شهرستان سمیرم همت کنند تا واگذاری زمین ها به سرمایه گذاران با اهلیت سنجی انجام شود.
استاندار اصفهان اظهار کرد: آبادانی مناطق مختلف استان از جمله شهرستان سمیرم از اهداف ماست؛ از این رو قیمت و بهای زمین بایستی به نحوی باشد که سرمایه گذار ترغیب شود در این منطقه فعالیت اقتصادی و صنعتی خود را آغاز کند. مدیران کل دستگاه ها در استان و شهرستان موظف هستند در این راستا همکاری لازم را با سرمایه گذاران داشته باشند.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: عملکردهای جزیره ای در اشتغالزایی بار بسیاری را به دولت تحمیل می کند این اتفاق بایستی توسط مدیران مربوطه در هرحوزه ساماندهی شود اینگونه شرایط خدمت رسانی به مردم تسهیل و وعده های دولت نیز محقق می شود.
وی در خصوص ساماندهی کشت گلخانه ای در استان، اظهار کرد: مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سمیرم و استان بایستی برنامه خود در کشت گلخانه ای در مناطق مورد نظر و مستعد را متناسب با امکانات و زیرساخت هایی که در منطقه وجود دارد برنامه ریزی و ارائه کنند.
استاندار اصفهان ادامه داد: طبیعی است که متقاضیان در مناطق مختلف درخواست احداث گلخانه را داشته باشند اما بایستی امکانات موجود از جمله آب، گاز و … بررسی شود. اگر بدون در نظر گرفتن امکانات موجود مجوز احداث گلخانه داده شود متقاضی سردرگم خواهد شد چرا که بدون در نظر گرفتن امکانات و زیرساخت ها انجام فعالیت های کشاورزی، اقتصادی، صنعتی و … امکان پذیر نخواهد بود.

مطالب مشابه
گزارش ویدئویی هجدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان- لنجان

گزارش ویدئویی هجدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان- لنجان

۱۵ خرداد ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پایان سفر شهرستانی به لنجان از مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پایان سفر شهرستانی به لنجان از مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.

۱۲ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =