سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۵۷:۲۵

با بهره مندی از اعتبارات ملی می توانیم هزینه تمام شده مسکن در طرح نهضت ملی مسکن را پایین بیاوریم

استاندار اصفهان گفت: این که اصرار داریم از اعتبارت ملی در طرح نهضت ملی مسکن کمک بگیریم از باب این است که هزینه تمام شده مسکن را با مساعدت های دولت پایین بیاوریم. تلاش خود را خواهیم کرد تا توازنی در سطح زندگی، درآمد و امکانات مورد نیاز مردم ایجاد شود.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امروز سوم آبان ماه هشتاد و نهمین نشست شورای مسکن با مروری بر مصوبات گذشته این شورا و گزارش بررسی وضعیت نهضت ملی مسکن استان آغاز و با بررسی تفاهم‌نامه سه جانبه تامین زمین جهت ساخت و واگذاری واحد‌های مسکونی یک طبقه حیاط دار یک مرحله ای و دو مرحله ای در سطح استان و ارائه گزارش دستگاه های خدمت رسانی در خصوص تامین زیرساخت و تهیه برآورد اعتبار مورد نیاز خدمات آب، فاضلاب، برق و گاز پروژه های نهضت ملی مسکن در رابطه با اجرای بندهای مصوبه شورای مسکن ادامه یافت.
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این نشست با تاکید بر در نظر گرفتن زیرساخت های لازم در حوزه خدمات در نهضت ملی مسکن، بیان کرد: مصوباتی که در شورای مسکن در حوزه تامین زیرساخت‌های لازم در طرح نهضت ملی مسکن تعیین می شود؛ بایستی به صورت مستمر پیگیری و دنبال شود تا برنامه خدماتی این طرح روشن گردد و بدانیم برای تامین اعتبار تا چه حد می توانیم از منابع ملی بهره ببریم یا نیاز است در استان تدبیر شود‌.
وی اظهار کرد: زمین هایی که برای این طرح شناسایی می شود بایستی در خدمت نهضت ملی مسکن قرار بگیرد البته قبل از هرگونه درخواستی برای صدور و انتقال سند با استانداری هماهنگی های لازم انجام شود تا با افق هایی که برای استان در نظر گرفته شده است مغایرت نداشته باشد.
استاندار اصفهان در خصوص واگذاری زمین برای مسکن یک طبقه در قالب طرح نهضت ملی مسکن، گفت: این موضوع سیاست دولت است البته در مورد شهرهایی که این ظرفیت را دارا هستند. ما نیز در استان اصفهان در شهرهایی که ظرفیت ساخت خانه یک طبقه وجود دارد دریغ نمی کنیم اما همه شهرهای ما این ظرفیت را ندارند لذا باتوجه به زیرساخت ها، چشم انداز و افق استان این موضوع را بررسی خواهیم کرد.
وی تسهیل فرایند ساخت مسکن توسط مردم را ضروری دانست و گفت: نمی توانیم همه نیاز مردم به مسکن را در قالب این طرح پاسخ دهیم لذا بایستی فرایند ساخت مسکن تسهیل شود تا مردم به ساخت و ساز تشویق شوند.
استاندار اصفهان یادآور شد: در جانمایی مجموعه های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و … علاوه بر شرایط توزیع و فراوانی بایستی الزامات و شرایط مکان نیز در نظر گرفته شود. بعضاً شاهد این هستیم که یک مکان خدمت رسان در مکان نامناسبی تعریف می شود و برای مردم و آن مجموعه مشکلاتی را رقم می زند.‌

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =