سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۰۶:۵۱

پای حل مشکلات صنایع استان اصفهان ایستاده‌ایم

استاندار اصفهان گفت: برای حل کردن مشکلات واحدهای صنعتی استان سرپرست شعب برخی بانک ها را تغییر داده‌ایم و پای حل مشکلات صنایع ایستاده‌ایم.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، شامگاه چهارشنبه چهارم آبان ماه، مراسم تجلیل از صنایع برتر استان با حضور استاندار اصفهان برگزار شد.

در این مراسم دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان رویکرد استان را فعالیت و توسعه در حوزه دانش بنیان دانست و بیان کرد: ضروری است صنعتگران استان سرمایه‌گذاری جدید خود را به سمت فعالیت های دانش بنیان سوق دهند، زیرا شرایط تولید بهتر می‌تواند امکان ارزش افزوده را فراهم کند. هر صنعتی به سمت دانش بنیان شدن رفت پایدار شد و از این به همه صنایع این پیشنهاد را داریم.

وی ادامه داد: چشم انداز ما این است که اختیارات استان‌ را برای حل مشکلات صنایع افزایش دهیم، با این امر مشقت کمتری را تحمل خواهند کرد.

استاندار اصفهان عنوان کرد: برخی از فعالان اقتصادی برای پیوستن به پیمان شانگهای با استان‌های مختلف کشورهای خارجی برای توسعه ارتباطات اقتصادی دعوت شده‌اند، باید از پیله رقابت درون کشوری خارج شویم و در بازارهای جهانی به رقابت بپردازیم.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: استان اصفهان استانی صنعتی و دارای ظرفیت‌های استثنایی است؛ اما متأسفانه در یک دهه اخیر آنطور که باید به اصفهان توجه نشده است.

وی نگاه عدالت محور را به استان اصفهان ضروری دانست و اظهار کرد: تلاش ما این است که اصفهان متفاوت‌تر دیده شود. برای حل کردن مشکلات واحدهای صنعتی استان سرپرست شعب برخی بانک ها را تغییر داده‌ایم و پای حل مشکلات صنایع ایستاده‌ایم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در ستاد تسهیل رفع موانع تولید را با قدرت ادامه داده‌ایم، گفت: در یک سال گذشته ۲۱۹ واحد صنعتی را احیا کردیم و در برخی موارد از ظرفیت‌های شورای تأمین استان برای احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه احیای ۴۸۰ واحد صنعتی در استان تا پایان سال را در دستور کار داریم، گفت: تاکنون ۴۰ درصد از وظایف ما محقق شده است. انتظار ما این است که صنایع بزرگ حساب‌های خود را از تهران به اصفهان منتقل کنند، ارائه خدمات به صنایع نیز به این سمت حرکت کرده است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۲.۶ به ۱۰.۶ درصد رسیده است، افزود: این امر بیانگر توسعه فضا برای اشتغال است.

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =