سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۴:۳۷:۱۷

بازدید و تأکید استاندار اصفهان بر رفع مشکلات بانکی شرکت داروسازی باریج اسانس کاشان

استاندار اصفهان که در جریان شانزدهمین سفر شهرستانی خود به شهرستان کاشان سفر کرده است؛ با حضور در شرکت داروسازی باریج اسانس کاشان از روند فعالیت این شرکت بازدید کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در جریان بازدید از شرکت باریج اسانس کاشان بیان کرد: بسیار خرسندیم که مجموعه گرانقدری مانند شرکت داروسازی باریج اسانس کاشان در کشورمان فعال است. بدون شک فعالیت این شرکت برای ما ارزشمند و قابل احترام است چرا که این مجموعه در مصادیقی وارد شده که از مشکلات کشور است و سعی در رفع آن به صورت تخصصی و دانش بنیان دارد.
وی ادامه داد: به پاس فعالیت متخصصان این شرکت به سهم خود در استان اصفهان پیگیر رفع مشکلات و چالش های شرکت دارویی باریج اسانس خواهیم بود و از فعالیت های توسعه ای این شرکت حمایت می کنیم تا به افق و آرمانی که مد نظر مجموعه شرکت است دست یابیم.
استاندار اصفهان در ادامه هدف از سفر به شهرستان کاشان را بررسی مشکلات و چالش های این شهرستان، پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهور و رفع کاستی هایی که در مناطق مختلف استان وجود دارد دانست و گفت: در سفرهای شهرستانی سعی می شود با بازدیدهایی که به صورت پراکنده از مناطق مختلف شهرستان به عمل می آید با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی مشکلات شناسایی و جهت رفع آنها راهکار اندیشیده شود.
دکتر مرتضوی در خصوص رونق اشتغال روستایی عنوان کرد: مسلما مردم به دنبال زندگی آرام و با آسایش بیشتر هستند از این رو وظیفه ماست که زیرساخت ها را در بخش روستایی فراهم کنیم تا روستاییان مجبور نباشند برای معیشت بهتر به شهرها مهاجرت کنند.
وی ادامه داد: قطعا مزیت های زندگی در روستا به اندازه کافی جاذبه دارد تا روستاییان را در محل زندگی خود حفظ کند اما وظیفه ما این است که زیرساخت های اولیه زندگی، معیشت و اقتصاد مناسب را برای روستاییان فراهم کنیم. در این بازدیدها درصدد هستیم با شناخت مزیت ها و کاستی ها زیرساخت های لازم را تقویت کنیم.
استاندار اصفهان دلیل برنامه روزی دو روزه برای سفر به شهرستان کاشان را وجود زیرساخت ها و استعدادهای متنوع و متعددی این شهرستان دانست و اظهار کرد: با توجه به صنایع متعددی که در این شهرستان وجود دارد ضمن بازدید های مختلف درصدد هستیم با برگزاری ستاد تسهیل برای مشکلات شهرستان در حوزه اقتصادی را شناسایی و برای آن راهکار ارائه کنیم.

باریج اسانس کاشان بزرگترین تولیدکننده داروهای گیاهی در ایران

لاله حجازی مدیرعاملی شرکت دارویی باریک اسانس کاشان نیز در این بازدید گفت: شرکت داروسازی باریج اسانس در سال ۱۳۷۱ در زمینی به مساحت حدود ۳۰ هزار مترمربع در مشهد اردهال کاشان توسط مرحوم سید حسین حجازی، احداث شد. داروسازی باریج اسانس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ داروهای گیاهی در ایران شناخته شده و بیش از ۱۰ درصد از سهم تولید بازار داروی گیاهی کشور را به خود اختصاص داده‌ است.
وی ادامه داد: شرکت دارویی باریج اسانس کاشان، ۱۶۰ نوع محصول در گروه‌های مختلف سنتی و صنعتی تولید می‌کند. این شرکت توانسته برای حدود یکهزار نفر به‌صورت مستقیم، اشتغال‌زایی کند.
حجازی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات شرکت دارویی باریج اسانس کاشان با عنوان یک شرکت دانش بنیان فعال شناخته می شود و توانسته محصولات خود را به ۱۰ کشور خارجی از جمله کشورهای عربی، چین، کانادا و … ارسال کند.

مطالب مشابه
گزارش ویدئویی هجدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان- لنجان

گزارش ویدئویی هجدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان- لنجان

۱۵ خرداد ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پایان سفر شهرستانی به لنجان از مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در پایان سفر شهرستانی به لنجان از مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.

۱۲ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پانزده =