چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۳۱:۲۵

استاندار اصفهان: لازم است مانند گذشته مان در دهه شصت بازگردیم برای نوجوانان و جوانان وقت بگذاریم

استاندار اصفهان گفت: در گذشته نسل آگاه، پخته و باسواد جامعه برای نوجوانان و جوانان جامعه وقت می گذاشتند و افکارمان را با معارف اهل بیت (ع) گره می زدند اما امروز برخی از موثرین جامعه دغدغه نوجوانان و جوانان را ندارند.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز دوازدهم آبان ماه، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در جمع نخبگان شهرستان کاشان بیان کرد: وقتی حوادث و اتفاقات اخیر را کنار هم می گذاریم متوجه می شویم که عرصه روایتگری در حوزه اهداف برنامه ها و توفیقات جمهوری اسلامی را به دست دشمن سپردیم و جهاد تبیین را جدی نگرفتیم.
وی ادامه داد: جهاد تبیین را جدی نگرفتیم که امروز مردم ما از پیشرفت های کشور غافل و بعضاً ناامید هستند.
استاندار اصفهان اظهار کرد: در سال های نه چندان دور حتی پزشک متخصص در کشور وجود نداشت اما امروز برای استفاده حداکثری از گردشگری سلامت برنامه ریزی می کنیم.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: می گفتند پیشرفت های کشور ما فتوشاپ است اما امروز ما را به خاطر فتوشاپ ها تحریم می کنند. در حوزه زیرساخت ها و خدمت رسانی باتوجه به وسعت سرزمینی جزو چند کشور برتر جهان هستیم اما ایران را در رسانه هایشان کشوری ضعیف و ناتوان جلوه می دهند.
وی ادامه داد: قدم های مستحکم ما برای ساخت ایران قوی و با اقتدار که با دم مسیحایی حضرت امام (ره) شروع شد و در دهه شصت با دفاع مقدس قوام یافت و باعث شد بر قله افتخار در حوزه های مختلف بایستیم اما ارزش های ما امروز با روایتگری اشتباه مورد هدف دشمن قرار گرفته است.
استاندار اصفهان گفت: رسانه های غرب اگر آن گونه که ادعا می کند خیرخواه مردم ما هستند؛ ایران را همانگونه که هست به جهان معرفی کنند. ما در یک جنگ نرم قرار گرفته ایم که رسانه سلطه به هر نحوی که می خواهد روایتگری می کند. پاتک ما در این جنگ نرم روایتگری صحیح و منطقی است و این وظیفه همه ما از جمله جمع نخبگان و موثرین جامعه است.
دکتر مرتضوی تصریح کرد: بایستی به اصولی که در دهه شصت با خانواده ها و جوانان در مناسبات مختلف داشتیم بازگردیم. نخبگان و موثرین جامعه باید پیرامون مسائل اطراف شان دغدغه داشته باشند. در گذشته نسل آگاه، پخته و باسواد جامعه برای نوجوانان و جوانان جامعه وقت می گذاشتند و افکارمان را با معارف اهل بیت(ع) گره می زدند اما امروز برخی از موثرین جامعه دغدغه نوجوانان و جوانان را ندارند.
وی ادامه داد: رویکرد ما برای حل مشکلات استان بالاخص در سفرهای شهرستانی، پیگیری مشکلات و رفع آنها با دست گشاده است. سفر کاشان را هم با همین رویکرد آغاز کرده ایم تا آنچه که در توان داریم به کارگیریم تا مشکلات مردم رفع یا کاهش یابد.
دکتر مرتضوی بیان کرد: با گوش جان گلایه ها را می شنویم و درصدد رفع مشکلات هستیم اما توقع داریم در کنار گلایه ها تعالی رشد کشور نیز دیده شود تا ناامیدی بر جامعه قالب نشود. در شرایط فعلی دو وظیفه مهم داریم؛ نخست بزک غرب از خود را در ذهن جوانان مان پاک کنیم و تعالی رشد در ایران اسلامی را به همگان نشان دهیم.
وی افزود: بایستی نسبت به واقعیت های دنیای غرب در بخش های مختلف از جمله دانش آموزی، دانشجویی، زنان، کارگری و … واقع بین باشیم. اگر به خوبی روایتگری نکنیم مردم گوهری که در دست دارند را نمی بینند و جوان ما از هویت های اخلاقی تهی می شود.
وی در خصوص حمایت از فعالین اجتماعی و سمن ها که از دغدغه های نخبگان شهرستان کاشان بود، گفت: دو نفر از مشاورین استانداری را ملزم کرده ام تا برای تامین مکان مجموعه های اجتماعی و سمن ها با بررسی همه جوانب راهکار ارائه دهند چراکه رفع دغدغه این مجموعه ها در تامین مکان برای ما مهم است. در استان از ظرفیت قرارگاه محرومیت زدایی برای پشتیبانی از فعالیت های اجتماعی بهره می بریم. تشکیل این قرارگاه همانگونه که در گذشته گفته ایم می تواند پشتیبان مناسبی برای فعالیت های اجتماعی در شهرستان کاشان باشد.
استاندار اصفهان در مورد بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز بیان کرد: در رابطه با بیمه هنرمندان صنایع دستی پیگیری های لازم در سفر ریاست جمهور به عمل آمد تا سهمیه ای برای استان ها در نظر گرفته شود بدون شک اگر این سهمیه به استان اختصاص یابد با نگاه عدالت محور در سراسر استان تخصیص خواهد یافت.
وی ادامه داد: در حوزه وام های صنایع دستی نیز در استان تدبیر شده تا در قالب وام های تبصره ۱۸ به نیاز هنرمندان پاسخ دهیم.
دکتر مرتضوی در خصوص باغ موزه دفاع مقدس کاشان گفت: برای راه اندازی این مجموعه در شهرستان کاشان و سایر شهرستان های مستعد تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست چرا که وجود این چنین مجموعه هایی به تقویت ظرفیت های فرهنگی و ریشه های هویتی جامعه کمک خواهد کرد.

وی در خصوص تکمیل زیرساخت های آموزشی در استان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال مدارس سنگی و تا سال ۱۴۰۲ تمامی مدارس کانکسی از استان جمع آوری خواهند شد و مدارس نیمه تمام نیز به مرحله تکمیل و بهره برداری خواهند رسید.
استاندار اصفهان با تاکید بر ورود معلمان شایسته به آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان را دو برابر کردیم تا ورودی هایی که طبق سند آموزش و پرورش با نگاه های تعلیم و تربیت رشد یافته اند فرزندان این سرزمین را آموزش و پرورش دهند.
دکتر مرتضوی ضمن دعوت از آحاد مردم جهت شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: این روز یکی از مولفه های با اهمیت کشور ماست که متاسفانه در سال های گذشته به آن به خوبی پرداخته نشده و حرکت عظیمی که در این روز اتفاق افتاده برای جوانان ما تبیین نشده است. هوشیار باشیم که دشمن از همین خلل ها ورود می کند و ذهن نوجوان و جوان ما را از داشته ها و افتخارات مان پرت می کند لذا وظیفه داریم مانند سالهای گذشته و حتی پرشورتر از قبل در این مراسم حضور یابیم و ذهن جوانان مان را روشن کنیم.‌

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

۱۲ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

۹ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

۹ آذر ۱۴۰۲
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =