1

سالن اجلاس سران ابرپروژه عمرانی استان اصفهان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در جریان بازدید از سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان، این پروژه را ابرپروژه عمرانی در استان دانست و گفت: نگاه به سالن اجلاس سران بایستی فراتر از استان باشد و ضروری است به تکمیل این پروژه رویکرد ملی و بین‌المللی داشت.
وی ادامه داد: متاسفانه بعد از گذشت ۱۰ سال از آغاز آن هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. در این راستا برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی در سطح استان و حتی در سطح ملی نیز استفاده کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان تصریح کرد: امکان ورود سرمایه‌گذار خارجی نیز در این پروژه وجود دارد، اما لازمه آن ایجاد هم‌افزایی بین مدیریت شهری، دولت و بخش خصوصی است.
دکتر نقش خاطرنشان کرد: باید برای پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان یک طرح کسب و کار دقیق همراه با مشاوره برندینگ تهیه شود تا زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی فراهم شود.
وی افزود: بهره‌برداری هر چه سریع‌تر پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان، هدف نهایی همه مسئولان است، چراکه در صوت تحقق این مهم، پروژه به عنوان یک پیشران اقتصادی بسیار بزرگ برای استان تلقی می‌شود.
معاون اقتصادی استاندار اصفهان ادامه داد: استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی ابتدا برای تکمیل پروژه و سپس بهره‌برداری از آن مطابق با یک طرح کسب و کار مطلوب با حضور مشاورانی قوی برای ارائه یک طرح توجیهی اقتصادی لازمه ادامه مسیر است.
دکتر نقش اظهار کرد: در این راستا باید مشوق‌های خوبی در کنار پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان برای ورود بخش خصوصی در نظر گرفته شود.