یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۳۷:۲۵

همکاری مستقیم اصفهان و دو استان کشور روسیه با چهار رویکرد توسعه محور

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان با اشاره به سفر هیئت سیاسی_تجاری اصفهان به کشور روسیه، توسعه تعاملات در چهار محور اقتصاد وبازرگانی، خدمات شهری،گردشگری و همکاری های علمی، فناوری و دانش بنیان را از جمله اهداف این سفر عنوان کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مجید شمس مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان با اشاره به برنامه های گسترده دولت سیزدهم به منظور تقویت همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه گفت: توسعه اقتصاد خارجی استان ها از جمله این برنامه ها است و از جمله مهم ترین مقاصد هدف تجاری و اقتصادی، کشور روسیه است.
وی افزود: با تأکید مسئولان ارشد دولت و پیگیری های وزارت امور خارجه و وزارت کشور، تاکنون چندین استان کشور با برقراری روابط تجاری و اقتصادی با استان های مرتبط با توانمندی ها و ظرفیت های خود درکشور روسیه، همکاری های خوبی را آغاز نموده اند.
شمس با اشاره به سفر هیئت روسی طی مدت اخیر به اصفهان و آشنایی با ظرفیت های تجاری و اقتصادی استان، تصریح کرد: به دنبال این دیدار، مقامات استان های سن پترزبورگ و مسکو با دعوت از هیئت تجاری و اقتصادی استان اصفهان خواستار توسعه روابط دوجانبه شدند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، اضافه کرد: با پیگیری های مستمر، مکاتبات و تقبّل هزینه های سفر توسط طرف های روسی و به رغم برودت شدید هوا در این ایام در این کشور، هیئت اصفهانی متشکل از نمایندگان بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی و مراکز علمی و فناوری استان به سرپرستی استاندار اصفهان و در معیّت معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، به دو استان سن پترزبورگ و مسکو سفر نمودند.
وی با اشاره به تعریف چهار راهبرد اساسی به منظور انجام این سفر، گفت: در هرحوزه نقشه راهی مشخص طراحی شده است که مورد امضاء استاندار اصفهان و مقام دولتی متناظر در هر یک از استان های سن پترزبورگ و مسکو قرار می گیرد.
شمس، نخستین رویکرد سفر را در بخش های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه گذاری وکشاورزی عنوان کرد و افزود: در این حوزه هماهنگی جهت تأسیس دفتر نمایندگی سرای تجاری دائمی میان اتاق بازرگانی اصفهان و اتاق بازرگانی مسکو و سن پترزبورگ منعقد می شود تا شاهد ارتباط مؤثر و مستمر تجاری و اداری میان اصفهان و روسیه باشیم.
وی جذب سرمایه‌گذار را یکی از رویکردهای اصلی این سفر دانست و اظهار کرد: با در نظر گرفتن این مهم و باحضور اعضای هیئت تجاری طرفین، زمینه های جذب سرمایه گذار در پروژه های مختلف بررسی و تبادل اطلاعات مناسبی میان اصفهان و دو استان سن پترزبورگ و مسکو برقرار می شود.
وی رویکرد دوم این سفر را بخش مدیریت خدمات شهری عنوان کرد وگفت: در این حوزه استاندار اصفهان و تیم همراه از پروژه های مختلف دو استان سن پترزبورگ و مسکو بازدید خواهندکرد و درخصوص مسائلی از جمله حمل و نقل، زیباسازی و مدیریت شهری و محیط زیست شهری تبادل تجربه خواهد شد.
شمس بیان کرد: رویکرد سوم این سفر، توسعه مباحث گردشگری برمبنای سند آمایش استان اصفهان است که در این خصوص پیش از این جلسات متعددی میان طرفین و به صورت مجازی برگزار شده و در این سفر تلاش می شود تا با ارائه نتایج این جلسات به صورت پیشنهاد و نقشه راه، زمینه سفرگردشگران روسی به اصفهان بیش از پیش فراهم گردد.
وی رویکرد چهارم سفر هیئت سیاسی_تجاری استان اصفهان به کشور روسیه را ورود به مباحث علمی، فناوری و دانش بنیان دانست و اظهارکرد: در این عرصه ضمن بازدید وآشنایی با شرکت های فعال این حوزه در دو استان مقصد در کشور روسیه، دو تفاهم نامه میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و پارک های علم و فناوری سن پترزبورگ و مسکو به امضاء خواهد رسید.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان اضافه کرد: در این حوزه، دو دانشگاه در مسکو و یک دانشگاه سن پترزبورگ، با دانشگاه اصفهان تفاهم نامه همکاری مشترک را به امضاء خواهند رساند.
شمس خاطرنشان کرد: امیدواریم آنگونه که برنامه ریزی شده است این سفر منجر به تبادلات و تعاملات بیشتر تجاری و اقتصادی میان اصفهان و کشور روسیه گردد و مردم استان از نتایج این اقدام بین المللی در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی بهره مند گردند.

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 6 =