جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۴۴:۲۰

استاندار اصفهان: حل همه مسائل استان در گرو حل مشکل آب است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکترعباس رضایی، عصر دوشنبه در ویژه برنامه تلویزیونی “گفت وگوی هفته” که به مناسبت هفته دولت اجرا شد، افزود: بدلیل خشکسالی بی سابقه، مردم استان در بخش کشاورزی و آشامیدنی با مشکل زیادی مواجهند اما در نظام جمهوری اسلامی اقدامات خوب دیگری نیز صورت گرفته است.

وی پروژه انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان برای تامین آب صنایع، ایجاد اشتغال و بهبود کسب و کار را از مهمترین پروژه های در حال اجرای استان اعلام کرد.

رضایی با اشاره به طرح انتقال ۲۵۰ میلیون‌ مترمکعب آب از خلیج فارس به اصفهان تصریح کرد: ما حتی ورق آهن مورد نیاز، مسیر لوله گذاری و طرح مطالعاتی انتقال آب را هم انجام داده ایم.

وی با اشاره به آغار پروژه انتقال آب از بهمن سال گذشته گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس توسط بخش خصوصی با همکاری صنایع، اتاق بازرگانی، شهرداری و غیره در حال اجراست و در مدت سه سال و حداکثر پنج سال تکمیل می شود.

عملیات اجرایی ابرپروژه انتقال آب از خلیج ‌فارس به اصفهان همزمان با ۶ استان واقع در فلات مرکزی و شرق کشور، اسفند سال گذشته با دستور رییس جمهوری(وقت) بصورت ویدئو کنفرانسی آغاز شد.

برای اجرای این پروژه در مجموع با لوله‌گذاری به طول سه‌ هزار و ۹۱۰ کیلومتر و صرف ۵۰ هزار و پانصدمیلیارد تومان اعتبار، آب خلیج فارس و دریای عمان به هفت استان هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و سیستان و بلوچستان منتقل می‌ شود.

استاندار اصفهان در ادامه سخنانش داشت: در راستای ارائه خدمات ویژه به بیماران کرونایی، یک بیمارستان صحرایی با کمک دستگاه های مربوط، احداث و بسیاری از زیرساخت ها و تجهیزات آن   فراهم شد.

وی بدون اشاره به تخت های موجود به افزودن ۱۵۰ تخت دیگر به این بیمارستان صحرایی اشاره کرد و گفت: برای تجهیز این بیمارستان، ما از همه ظرفیت های مالی و اداری استان استفاده کردیم.
استاندار اصفهان اضافه کرد: یکی از مسائل مهم استان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تمام شهرهاست که در همین راستا، نخستین بار منطقه ویژه علم و فناوری در اصفهان ایجاد شد.

وی قطار متروی اصفهان- بهارستان و اصفهان- شاهین شهر را هم یکی دیگر از اقدامات مهم استانی در حال اجرا برشمرد.

ایشان در ادامه درخصوص اقدامات ستاد مقابله با بیماری کرونا افزود: تا کنون تعداد ۹۸ جلسه برگزار و تعداد مصوبات ۱۰۹۰ در استان بوده و در شهرستانها نیز ۱۰۶۰ جلسه برگزار شده و همچنین تامین ملزومات و تجهیزات درمانی اعم از تجهیزات فردی کادر درمانی، لوازم پزشکی، مواد ضدعفونی برای استان و کشور و  تعیین بیمارستان های معین و پیش بینی بیمارستان های صحرایی،پیش بینی، تعیین وتجهیز اردوگاه های گذران دوره نقاهت برای بیماران، تامین داروهای مورد نیاز، جذب اعتبارات دولتی و کمک های غیردولتی و واحدهای صنعتی بزرگ بخش خصوصی صورت گرفته است.

استاندار اصفهان بیان نمود: هدایت و اعطای کمکهای ضروری به خانواده ها و افراد آسیب پذیرجامعه به منظور افزایش تاب آوری آنان در مواجهه با بیماری و در مقابل محدودیت های کرونایی، توزیع ۱٫۵ میلیون بسته مواد غذایی، ۵۰ هزار بسته لوازم التحریر، ۲۵۰۰ تبلت دانش آموزی از محل اعتبار کمک های غیردولتی از جلمه اقدامات ستاد مقابله با کرونا در استان بوده است.

ایشان در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۰ با مصوبه هیأت وزیران ارتقاء چهار شهر جرقویه، ورزنه، هرند و کوهپایه به شهرستان در شرق اصفهان از دیگر اقدامات انجام شده در استان بود.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نه =