پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
۲۰:۳۹:۰۰

معاون استاندار اصفهان خبرداد: بازگشت ۱۲۶ واحد صنعتی و ۹ واحد کشاورزی در شش ماهه نخست امسال به چرخه تولید

دکتر نقش گفت: با بازگشت ۱۲۶ واحد تولیدی راکد یا نیمه فعال به چرخه تولید در شش ماهه نخست امسال، برای بیش از ۱۴ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با ارائه آمار برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱، بیان کرد: در این مدت ۷۲ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان تشکیل شد.

وی ادامه داد: از این تعداد جلسات، ۱۸ جلسه با ریاست استاندار اصفهان و ۵۴ جلسه با ریاست معاون اقتصادی استانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان از صدور ۵۸۹ مصوبه در شش ماهه نخست سال در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد و گفت: این مصوبات متعلق به ۵۰۰ واحد تولیدی، کشاورزی، خدماتی و … استان بودند. از فروردین ماه تا شهریور ماه امسال ۵۰۷ مصوبه در ستاد تسهیل اجرایی شده و ۸۲ مصوبه نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: ۲۴/۳ درصد مصوبات مرتبط با پرونده های بانکی و مابقی مرتبط با پرونده های غیر بانکی مانند اداره کل تامین اجتماعی، امور مالیاتی، آب، برق، گاز، شرکت شهرک های صنعتی، محیط زیست، سازمان صمت، علوم پزشکی و سایر دستگاه های اجرایی استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار کرد: با ثبت ۱۶/۱ درصد (بیشترین درصد مصوبات) متعلق به شرکت شهرک های صنعتی است و در جایگاه دوم در پرونده های غیربانکی محیط زیست با ۱۲/۳ درصد مصوبه جای دارد.

دکتر نقش خاطرنشان کرد: خوشبختانه امور مالیاتی با ۱/۵ درصد کمترین درصد مصوبات را داشته است. تامین اجتماعی نیز با اختصاص ۴/۴ درصد از مصوبات به خود در جایگاه بعدی است که نشان دهنده تعامل بیشتر این دو اداره کل با فعالان اقتصادی است.

وی با اشاره به نهضت احیای واحد‌های تولیدی راکد یا نیمه فعال در استان، گفت: در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۱۹ مصوبه در خصوص احیای این واحد‌های تولیدی در استان داشتیم که به دلایل مختلف راکد یا نیمه فعال شده بودند و با مساعدت و پشتیبانی های لازم این مجموعه ها به چرخه تولید بازگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری ۱۲۶ واحد صنعتی و ۹ واحد کشاورزی به چرخه تولید بازگشتند و ۹۸ واحد صنعتی تولیدی نیز که با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کردند توانستند به ظرفیت واقعی خود دست یابند.

وی افزود: با بازگشت ۱۲۶ واحد تولیدی راکد یا نیمه فعال به چرخه تولید، برای بیش از ۱۴ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شد. ۹ واحد کشاورزی راکد و نیمه فعال که مجدد احیا شدند نیز توانستند برای ۳۹ نفر ایجاد اشتغال کنند.

دکتر نقش یادآور شد: ۹۸ واحد صنعتی و ۵۹ واحد کشاورزی استان نیز که به ظرفیت بالای ۵۰ درصد رسیدند مجموعا برای بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفری اشتغالزایی داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در شش ماهه نخست امسال بالغ بر ۵۱۷ واحد صنعتی، کشاورزی، خدماتی و معدن با ارائه طرح های سرمایه گذاری خود و با حمایت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به بهره برداری رسیدند.

وی ادامه داد: با بهره برداری از واحد‌های مذکور برای شش هزار و ۷۳۵ نفر اشتغالزایی ایجاد شد.

مطالب مشابه
گزارش تلویزیونی|جزئیات سفر مسئولان اصفهان به روسیه

گزارش تلویزیونی|جزئیات سفر مسئولان اصفهان به روسیه

۱۶ آذر ۱۴۰۱
تیزر | سفر یکروزه وزیر امور اقتصاد و دارایی به استان اصفهان

تیزر | سفر یکروزه وزیر امور اقتصاد و دارایی به استان اصفهان

۸ آبان ۱۴۰۱
ملاقات های مردمی استاندار اصفهان با مردم شریف شهرستان سمیرم

ملاقات های مردمی استاندار اصفهان با مردم شریف شهرستان سمیرم

۲۹ مهر ۱۴۰۱

‘گزارش تصویری دیدار نمایندگان ادیان توحیدی با دکتر مرتضوی استاندار اصفهان

۲۰ بهمن ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =