پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۱۱:۵۸:۲۰

در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان:استاندار اصفهان بر تشکیل دبیرخانه دائمی جهت رصد پژوهش های استان تأکید کرد

دکتر مرتضوی گفت: تشکیل دبیرخانه دائمی برای رصد پژوهش های استان می تواند با مد نظر قراردادن چند اولویت اساسی، به ارتقاء و رشد پژوهش و فناوری در استان کمک کند.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان حضور یافت و با اشاره به اهمیت نگاه هم افزا و حرکت جمعی واحد در حوزه پژوهش، بیان کرد: استقلال و قدرت هر کشور معطوف به بهره‌مندی صحیح از علم است.
وی ادامه داد: در برهه‌ای از تاریخ، کشورهایی در جهان از حوزه علم استفاده‌ ویژه بردند و امروز خود را سلطان جهان معرفی می کنند البته جایگاه کشور ما نیز با تلاش و مجاهدت های پژوهشگران ایرانی متفاوت از گذشته و رو به رشد است.
استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز کشورهای صنعتی دنیا از ایران اسلامی محصولات دانش بنیان طلب می کنند و این گویای پیشرفت چشمگیر کشور ما در حوزه علم و فناوری است.
دکتر مرتضوی افزود: این جایگاه ارزان به دست نیامده قطعا بسیاری از کارشناسان، صاحب نظران، اندیشمندان و پژوهشگران در به دست آمدن این جایگاه نقش آفرینی کرده اند و اقتدار علمی و فناوری ایجاد شده در کشور ما مدیون همه این افراد است.
وی با اشاره به روز بزرگداشت پژوهش و فناوری در کشور، گفت: این روز برای گرامیداشت مقام و شأن پژوهشگران است اما قدردانی واقعی از پژوهشگر روزی است که او به این باور برسد که ثمره تلاش و فعالیتش در اختیار مردم قرار می گیرد.
استاندار اصفهان اظهار کرد: پژوهش بایستی نیاز جامعه را پوشش دهد. برای ترسیم صحیح این ساحت در جامعه باید نگاه تقاضا محور و کاربردی به حوزه پژوهش داشته باشیم.
دکتر مرتضوی با اشاره به نقش مجموعه های دانشگاهی در حوزه پژوهش، خاطر نشان کرد: باید به جایگاهی برسیم که دانشگاه ها را بر مبنای اقتصاد فناوری اداره کنیم اینگونه شاهد پرورش علم، فناوری و پژوهش در کنار هم خواهیم بود.
وی یادآور شد: اگر از فرصت هفته پژوهش و فناوری استفاده کنیم و نگاه ارزیابی دقیقی به کارنامه پژوهشی در بخش های مختلف داشته باشیم می توانیم با جهت گیری مناسب به نتایج قابل توجهی دست یابیم.
استاندار اصفهان ادامه داد: هنوز باور نکرده ایم که مبدأ و مقصد حوزه های مختلف اقتصادی جهان، پژوهش و فناوری است اگر این مهم را باور کنیم نوع نگاه مان متفاوت می شود.
دکتر مرتضوی با تأکید بر تشکیل دبیرخانه دائمی جهت رصد پژوهش های استان، گفت: شناسایی تقاضا و نیازهای جامعه در حوزه های مختلف پژوهشی وظیفه نخست این دبیرخانه خواهد بود تا بتوانیم بر مبنای تقاضای جامعه، پژوهشگران را هدایت کنیم.
وی با اشاره به ضرورت اولویت بندی در حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: یکی از آسیب هایی که با آن مواجه هستیم اولویت بندی صحیح است. باید میان منابع و مصارف توازن ایجاد کنیم تا به مدیریت صحیح برسیم.
دکتر مرتضوی پشتیبانی های عمومی را در حوزه پژوهش ضروری دانست و عنوان کرد: باید تلاش کنیم آحاد جامعه را با حوزه پژوهش و فناوری درگیر کنیم. با ظرفیت های منحصر به فرد نیروی انسانی و پژوهشی در استان می توانیم در حوزه علم و فناوری گام های بلندی را در کشور برداریم.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر و حامیان برتر پژوهش استان در بخش های مختلف تجلیل شد.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان صبح امروز ۱۹ بهمن ماه با حضور در مرکز سامد استانداری اصفهان طی دو ساعت با مردم استان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

استاندار اصفهان صبح امروز ۱۹ بهمن ماه با حضور در مرکز سامد استانداری اصفهان طی دو ساعت با مردم استان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

۱۹ بهمن ۱۴۰۱
با حضور دکترسیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان صبح امروز 18 بهمن ماه مرکز توانمندسازی استان به منظور اسکان کارتن خواب ها و ارائه خدمات اجتماعی در این حوزه افتتاح شد.

با حضور دکترسیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان صبح امروز ۱۸ بهمن ماه مرکز توانمندسازی استان به منظور اسکان کارتن خواب ها و ارائه خدمات اجتماعی در این حوزه افتتاح شد.

۱۸ بهمن ۱۴۰۱
صبح امروز هفدهم بهمن ماه، استاندار اصفهان به همراه تعدادی از معاونین و مدیران استان ضمن ملاقات چهره به چهره با جمعی از مردم، دستوراتی را به منظور حل مشکلات ایشان صادر کردند.

صبح امروز هفدهم بهمن ماه، استاندار اصفهان به همراه تعدادی از معاونین و مدیران استان ضمن ملاقات چهره به چهره با جمعی از مردم، دستوراتی را به منظور حل مشکلات ایشان صادر کردند.

۱۷ بهمن ۱۴۰۱
پیش از ظهر امروز ۱۶ بهمن ماه، استاندار اصفهان در جمع دانش آموزان، دانشجویان و جوانان معتکف در مسجد آقانور اصفهان حضور یافت.

پیش از ظهر امروز ۱۶ بهمن ماه، استاندار اصفهان در جمع دانش آموزان، دانشجویان و جوانان معتکف در مسجد آقانور اصفهان حضور یافت.

۱۶ بهمن ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =