پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۱۱:۴۳:۱۸

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان عنوان کرد؛با صراحت تمام اعلام می کنیم که تمام قد و تا پای جان پای حجاب می ایستیم

«جان نثاری» گفت: برخی دنبال عادی سازی کشف حجاب در کشور و استان هستند اما با صراحت تمام اعلام می کنیم که تمام قد تا پای جان پای حجاب می ایستیم و اجازه نخواهیم داد کشف حجاب عادی شود.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، «محمدرضا جان‌نثاری» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان امروز (پنجشنبه) در نشست شورای هماهنگی ستاد دهه فجر استان اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول بیش از ۴۴ سال گذشته و در دوران دولت‌های مختلف دستاوردها، پیشرفت‌ها و پیروزی‌های بزرگی داشته، اگرچه نقاط ضعفی هم بوده است؛ اما نتوانسته‌ایم آنطور که باید هم به ملت ایران و هم به عنوان الگو به سایر ملت‌ها بیان کنیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما انقلابی مردمی بود، عنوان کرد: این انقلاب هنوز هم به دست مردم و با رای اثرگذار آنها پابرجا مانده و دلیل استمرار، تداوم انقلاب اسلامی نیز همین مردمی بودن آن است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی ستاد دهه فجر تبیین ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در بین نسل جوان است، تصریح کرد: ارائه هنرمندانه دستاوردهای انقـلاب اسلامی در ایام الله دهه فجر و تبیین تاریخ انقلاب اسلامی و نحوه دشمنی ها با این انقلاب از دیگر وظایف این ستاد است.
جان نثاری با تأکید بر تبیین، تشریح و معرفی مناسب دستاوردهای ارزنده نظام با رویکرد امید آفرینی گفت: تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت برای نسل جوان و برگزاری برنامه های بانشاط و اثرگذار با محوریت مردم و اقشار مختلف در اولویت برنامه ریزی ستاد دهه فجر باشد.
وی با بیان اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد و باید دهه فجر امسال را متفاوت برگزار کنیم، تشریح کرد: وظیفه داریم که با تلاش و برنامه ریزی منظم و دقیق، نهایت اهتمام خود را برای اثربخشی هر چه بیشتر این برنامه ها با همیاری اقشار مختلف جامعه بکار بگیریم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ابراز داشت: برگزاری برنامه ها و مناسبت های مردمی مظهر اقتدار، وحدت و انسجام مردم و پایبندی و تجدید بیعت با آرمان های والای انقلاب، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید زمینه مشارکت همه اقشار و گروه های مردمی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند؛ فراهم شود.
جان نثاری متذکر شد: برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی امسال باید امید آفرین، بانشاط و اثرگذار باشد و طوری اجرایی شوند که پیام انقلاب و مقاومت توسط همه اقشار مختلف جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی طی ۴۳ سال گذشته همواره در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم حرکت کرده و هر چه در توان داشته برای کشور انجام داده است، افزود: نباید خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم و ضرورت دارد تلاش شود که برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی حتماً به صورت مردمی اجرایی شوند و مردم در اجرای آنها نقش اساسی و ویژه ای داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان همچنین بر اجرای برنامه های جذاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: این برنامه ها باید طوری طراحی شوند که برای همه اقشار جامعه از جمله کودکان و نوجوانان جذاب باشد زیرا این نسل جامعه باید در جریان قرار بگیرد که برای پیروزی این انقلاب چه جانفشانی ها و ایثارگری های عظیمی صورت گرفته است.
جان نثاری با اشاره به تقارن دهه فجر با اعیاد ماه رجب یادآور شد: وجود عنصر شادی در برنامه‌های امسال را نباید فراموش کرد و با شادی آفرینی روحیه مردم را تقویت کرد. در همه شهرستان‌ها ستاد دهه فجر تشکیل و تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه سالروز پیروزی انقلاب اندیشیده شود.
وی در حوزه عفاف و حجاب، با بیان اینکه عفاف و حجاب از اصول اساسی دین مبین اسلام است، گفت: برخی دنبال عادی سازی کشف حجاب در کشور و استان هستند اما با صراحت تمام اعلام می کنیم که تمام قد تا پای جان پای حجاب می ایستیم و اجازه نخواهیم داد کشف حجاب عادی شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان مطرح کرد: ما علاوه بر دِین شرعی نسبت به حضرت زهرا(س) نیز دِین داریم و از چادر به عنوان میراث ایشان حفاظت و حراست خواهیم کرد.
جان نثاری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کسانی که امروز به دنبال کشف حجاب هستند در سه گروه دسته بندی می شوند، بیان کرد: گروه اول که عمده افراد را شامل می شود جاهل هستند و نسبت به قوانین دین، جامعه و عرف ناآشنا هستند.
وی اضافه کرد: گروه دوم غافل هستند که البته این غفلت توام با جهالت بوده و نمی دانند که بی حجابی چه تبعاتی برای آنان دارد و دقیقا زمانی متوجه می شوند که دچار مشکل شده و بخش عظیمی از حیثیت خود را از دست داده اند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: دسته سوم معاند هستند که برای لجبازی با دین یا مسئولان دست به کشف حجاب می زنند و معاندانه رفتار می کنند.
جان نثاری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ زمانی بر سر اصول اعتقادی خود با هیچ شخصی تعارف و شوخی ندارد، متذکر شد: اسلام ما نه آمریکایی و نه وابسته خواهد شد بلکه همان اسلام ناب محمدی و انقلابی است و در این مسیر از مسؤولان می‌خواهم در موضوع حجاب اهتمام ویژه داشته باشند.

مطالب مشابه
با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان پروژه های شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان پروژه های شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

۱۹ بهمن ۱۴۰۱
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از افتتاح ۷۰۰ پروژه در ایام الله دهه فجر با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان خبر داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از افتتاح ۷۰۰ پروژه در ایام الله دهه فجر با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان خبر داد.

۱۸ بهمن ۱۴۰۱
با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان چهار طرح صنعتی و عمرانی شهرستان خوانسار در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان چهار طرح صنعتی و عمرانی شهرستان خوانسار در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

۱۸ بهمن ۱۴۰۱
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار و مجوز تمدید فعالیت شورای خلیفه گری ارامنه را به وی تقدیم کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار و مجوز تمدید فعالیت شورای خلیفه گری ارامنه را به وی تقدیم کرد.

۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =