چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۲۱:۲۵:۵۱

معاون رئیس جمهور در فریدونشهر خبر داد؛اجرای ۷۰ هزار طرح روستایی و اشتغال ۲۳۰ هزار نفر در سال‌جاری

معاون امور روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: در سال‌جاری بیش از ۷۰ هزار طرح در روستاهای کشور اجرایی و به ثمر نشست و برای بیش از ۲۳۰ هزار نفر در روستاها اشتغال ایجاد شد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امیرحسین مدنی معاون امور روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در آیین افتتاح همزمان بیش از ۱۴ هزار طرح اشتغال‌آفرینی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در سراسر کشور که به صورت ارتباط زنده تصویری با پنج استان کشور در کارخانه آب معدنی روستای سیبک شهرستان فریدونشهر برگزار شد گفت: ابتدا لازم می دانم ایام الله دهه فجر را به همه ایرانیان سرفراز تبریک بگویم، از بابت حضور در استان اصفهان و شهرستان فریدونشهر در ایام الله دهه فجر بسیار خرسندم.
مدنی با اشاره به رشد قابل توجه شاخص‌ های زیرساختی در طول ۴۴ سال بعد از انقلاب اسلامی، افزود: ایران در حوزه زیرساختی و در شاخص‌هایی که در این حوزه باید در کشور ایجاد می‌کردیم جزو ۲۰ کشور برتر دنیا قرار دارد.
وی ادامه داد: در شاخص روستاهای بهره‌مند از شبکه لوله‌کشی آب آشامیدنی سالم، پیش از انقلاب تنها ۱۰ درصد روستاها از شبکه آب بهداشتی بهره‌مند بودند اما امروز در کشور ما بیش از ۸۵ درصد روستاها از آن بهره‌مند هستند.
مدنی خاطرنشان کرد: در گازرسانی به روستاها در حالی که بسیاری از کشورهایی که تولید کننده گاز هستند و یا کشورهایی که پیشرفته محسوب می‌شوند در گازرسانی به شهروندان خود مشکلات فراوانی دارند، اعلام می‌کنیم که بیش از ۹۰ درصد روستاهای ایران امروز به شبکه سراسری گاز متصل هستند.

وی از توجه ویژه به روستاها و مناطق محروم کشور بعد از انقلاب سخن گفته و ادامه داد: در حالی شاخص‌های رشد و پیشرفت روستاها قبل از انقلاب این قدر ضعیف و پایین بوده است که بیش از نیمی از جمعیت کشور در آن زمان در روستاها ساکن بوده‌اند و باید روستاها بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفته است اما چنین نشده و می‌توان گفت قبل از انقلاب روستاها رها شده بودند.
معاون امور روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تصریح کرد: در حوزه آموزش و پرورش امروز فقط ۳۰۰ مدرسه یک نفره در کشور داریم که نشان دهنده اهمیت تک تک مردم روستاهای کشور برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هیچ نقطه عشایری وجود ندارد که از مدرسه ولو در حد مدرسه کانکسی محروم باشد.
مدنی با بیان این که نتوانسته‌ایم خدمات و دستاوردهای انقلاب را آن گونه که هست به مردم و به ویژه نسل جدید بیان کنیم، این دستاوردها را به برکت انقلاب و خون شهدا دانست و تأکید کرد: اگر در بیان خدمات انقلاب و دستاوردهای بزرگ کشور در طول ۴۴ سال گذشته کوتاهی کنیم، در حق شهدایی که از جان خود برای پاسداری از این نظام گذشتند کوتاهی کرده‌ایم.
وی گفت: این حجم از خدمات اما باز هم پایان نقطه خدمت‌رسانی به روستاها نیست و همان طور که رهبر انقلاب هم فرموده‌اند باید هنوز در رساندن خدمات به روستاها تلاش کنیم تا بتوانیم به نقطه رضایت‌بخش برسیم چرا که نپرداختن به روستاها به میزان کافی سبب بروز چالش‌های مهمی همچون مهاجرت از روستاها و حاشیه‌نشینی در کلان‌شهرها خواهد شد.
معاون امور روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با بیان این که در حوزه حمل و نقل روستایی دو هزار شاهراه روستایی در کشور داری که در طول سال‌های بعد از انقلاب به ۵۰۰ شاهراه آن رسیدگی شده است، از هدفگذاری دولت مردمی آیت الله رئیسی برای رسیدگی به ۱۰۰۰ شاهراه روستایی در این دولت سخن گفت.
مدنی در همین راستا به وجود معادنی در کشور اشاره کرد که به دلیل نداشتن جاده و سایر زیرساخت‌ها امکان بهره‌برداری از آن‌ها میسر نیست و تأکید کرد: دولت سیزدهم مصمم است با احداث زیرساخت‌های مورد نیاز، تولید روستاها را رونق بخشیده و اقتصاد روستاها را رشد دهد تا از شرایطی که بسیاری از روستاها به روستاهای سربار تبدیل شده‌اند، روستاهای کشور را به روستاهای مولد بدل کند.
وی در مورد اشتغال‌زایی روستایی گفت: امسال بیش از ۷۰ هزار طرح در روستاها به ثمر نشست که بیش از ۲۳۰ هزار شغل به وجود آورد.
وی با اشاره به آیین افتتاح همزمان بیش از ۱۴ هزار طرح اشتغال‌آفرینی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در کشور که موجب ایجاد بیش از ۴۴ هزار شغل می‌شود خواستار توجه به این اعداد و ارقام شد و تصریح کرد: این بدین معنی است که ۴۴ هزار خانواده شاغل شده و معیشتشان تأمین شده است که در صورتی که هر خانواده را پنج نفر در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم این ۱۴ هزار نفر ۲۲۰ هزار نفر را منتفع می‌کند.
معاون امور روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور صندوق کارآفرینی امید را شبکه‌ای سرحال خواند که در هر سه بخش طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و احیایی اشتغال‌زایی یاری‌دهنده دولت بوده است و اظهار امیدواری کرد با همکاری نمایندگان مجلس در تصویب طرح یکپارچه‌سازی منابع اشتغال‌زایی کشور و تبدیل این صندوق به صندوق پیشرفت و عدالت کشور، مدیریت بهتر و بهینه‌تری بر منابع برای رسیدن به اشتغال‌زایی بیشتر و کیفی‌تر در کشور دست پیدا کرد.
مدنی ضمن اشاره به محرومیت روستاهای شهرستان فریدونشهر به ویژه در محرومیت ۶۰ روستای این شهرستان از دسترسی به شبکه سراسری گاز کرد و با تأکید بر ضرورت حل این مسأله، وعده پیگیری آن را داد.

مطالب مشابه
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فرهنگ کار صحیح و درآمد حلال در جامعه جریان داشته باشد و همه افراد به این باور برسند که برای جامعه ارزشمند هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فرهنگ کار صحیح و درآمد حلال در جامعه جریان داشته باشد و همه افراد به این باور برسند که برای جامعه ارزشمند هستند.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در گام نخست بایستی دلایل اصلی طلاق را دریابیم سپس براساس احکام نورانی اسلام چاره اندیشی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در گام نخست بایستی دلایل اصلی طلاق را دریابیم سپس براساس احکام نورانی اسلام چاره اندیشی کنیم.

۹ خرداد ۱۴۰۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بازیابی، ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین آلات و تجهیزات در صنعت نساجی ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بازیابی، ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین آلات و تجهیزات در صنعت نساجی ضروری است.

۷ خرداد ۱۴۰۲
در سفر یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان اصفهان، بازدید از نحوه فعالیت برخی معادن استان و پارک ملی قمیشلو رقم خورد.

در سفر یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان اصفهان، بازدید از نحوه فعالیت برخی معادن استان و پارک ملی قمیشلو رقم خورد.

۵ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =