پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۲۳:۵۸:۰۰

استاندار اصفهان در مراسم رژه روز ارتش:ارتش نماد اسلام‌خواهی، میهن دوستی و مردم داری است

دکتر مرتضوی گفت: هر کجا فرماندهی انقلاب دستور و فرمانی دادند و مسیری برگزیدند، ارتش در خط مقدم اطاعت بود، این نیرو امتحان‌های بسیار خوبی را در تاریخ ایران پشت سر گذاشته و امروز ارتش مظهر نظم و انظباط، سلامت اقتصادی، اسلامی بودن دیدن دار بودند و ملی بودن است.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز بیست و نهم فروردین ماه، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: روز ارتش و نکوداشت فداکاری‌ های نیروی زمینی را به ارتشیان غیور، خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و همه مردم ایران اسلامی و استان در سپاه، فراجا و بسیج تبریک می‌گویم.
وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی از نخستین روزهای پیروزی انقلاب در همه صحنه‌های مهم کشور حضور داشت و همواره پیوند خود با ملت و فداکاری برای ارزش‌های والای جمهوری اسلامی را به همگان نشان داده است، هنگامی که در آستانه پیروزی نهضت اسلامی ارتش به ندای امام راحل (ره) پاسخ گفت اسباب پیروزی سریع‌تر نظام اسلامی و نهضت و انقلاب را فراهم کرد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ارتش در آن برهه تاریخی را بر سر یک دو راهی تاریخی قرار داشت، اظهار کرد: از یک سو راه استمرار حرکت با رژیم ستم‌شاهی قرار داشت که با یک کودتا بر سرزمین ما حاکم شده بود و مهم‌ترین نشانه آن وابستگی به قدرت‌های وقت بود و در سوی دیگر امام راحل(ره)، مردم و تعالیم آسمانی قرآن و معارف اهل بیت بود که در این بین ارتش به درستی راه دوم را در پیش گرفت.
وی از روز ارتش بعنوان یادگار امام (ره) یاد کرد و افزود: در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب و شرایطی که گروهک‌ها و برخی از جریان‌های نفوذی سعی در انحلال ارتش و تضعیف انقلاب داشتند، این روز با تدبیر امام (ره) نامگذاری شد و هنگامی که امام (ره) مخالفت با ارتش را مخالفت با اسلامی قلمداد کرد، زمینه امید و تقویت نظام اسلامی با حضور دلیرمردان ارتش در صحنه دفاع از انقلاب فراهم شد.
دکتر مرتضوی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی را فرزندان به حق این آب و خاک توصیف کرد و گفت: ارتش به حق نهادی حرفه‌ای در دفاع از میهن اسلامی است و در شرایط گوناگون همواره دفاع از آب و خاک و میهن و نظام اسلامی را به عنوان هدف والای خود مدنظر قرار داده است.
وی با اشاره به پشتیبانی ارتش از ملت بیان کرد: آنها نگذاشتند ملت ما تنها بمانند نه فقط در روزهای پس از پیروزی انقلاب بلکه زمانی که توطئه‌های منطقه‌ای و جهانی علیه ملت آغاز شد و تجاوز صورت گرفت ارتش با همه نیروهای خود از جمله سپاه پاسداران، بسیج و نیروهای مردمی در برابر تهاجم همه جانبه ایستادگی کردند و این ارتشیان همان نیروهایی هستند که پس از ۵۰ سال تبلیغ دیگران در پادگان‌ها، در زمانی که پای مردم و انقلاب به میان آمد خود را در کنار مردم قرار داد و سبب پیروزی انقلاب شد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب نیز ارتش چه در دوران جنگ تحمیلی و چه در حوادث و بحران‌های گوناگون پیشتاز کمک به ملت و میهن بوده است.
وی ادامه داد: در ماه‌های اولیه پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۸ نیروی زمینی ارتش نیروی هوایی و هوانیروز در مناطقی که آشوب‌طلبان تلاش کردند به تحریک قدرت‌های بیگانه کشور را دچار مشکل کنند، حضور یافتند و لیاقت خود را به جامعه و مردم اثبات کرد.
وی ارتش را به حق نماد اسلام‌خواهی، میهن‌دوستی و مردم داری دانست و گفت: در همه صحنه‌های پس از پیروزی انقلاب، ارتش در خط مقدم دفاع از نظام اسلامی قرار گرفته است همچنین ارتش در دوران دفاع مقدس سینه سپر کرد و در صدها عملیات بزرگ و کوچک حضور یافت.
استاندار اصفهان اضافه کرد: حتی هنگامی که سپاه پاسداران فرماندهی عملیاتی را به عهده داشت خاضعانه درکنار سپاه می‌ایستاد، واحدهای پیاده و زرهی آن به ایستادگی در برابر متجاوزان کمک می‌کرد و فرماندهان و شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرد.
دکتر مرتضوی با اشاره به دلاورمردی‌های ارتشیان در عملیات مهم و سرنوشت‌ساز جنگ تحمیلی گفت: ملت ایران عملیات ثامن الائمه (ع) که شکست حصر آبادان را رقم زد و ملت و امام (ره) را خشنود کرد، آزادی بستان، عملیات فتح‌المبین و آزادی خرمشهر را هرگز فراموش نخواهد کرد.
وی افزود: ما به همه آن جوانمردی‌ها ودلاوری‌ها درود می‌فرستیم و از کسانی که در صحنه جنگ و در راه دفاع از کشور ایستادگی کردند، از صیاد شیرازی تا نامجو و همه سرداران سپاه و بسیج تقدیر می‌کنیم و تلاش و فداکاری آنها را ارج می‌گذاریم.

وی ادامه داد: هر جا فرماندهی انقلاب دستور و فرمانی دادند و مسیری برگزیدند، ارتش در خط مقدم اطاعت بود، این نیرو امتحان‌های بسیار خوبی را در تاریخ ایران پشت سر گذاشته و امروز ارتش تنها مظهر اقتدار ملی نیست بلکه امروز ارتش مظهر نظم و انظباط، سلامت اقتصادی، اسلامی بودن دیدن دار بودند و ملی بودن است.
استاندار اصفهان ارتش جمهوری اسلامی را خودکفا دانست و گفت: ارتش از فناوری‌های نوین برخوردار است و در عین حال که با استفاده از دانش و فناوری و نگاه دانش‌بنیان حرکت می‌کند همواره اخلاق مدار و ولاتی مدار بوده است، عشق پرسنل این مجموعه به قرآن، فرهنگ اسلام، پیامبر(ص)، تعالیم اهل بیت و ولایت فقیه نیز نشان‌گر ولایتمداری و حرکت در مسیر الله است.
وی تصریح کرد: اگر امروز در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و دفاعی با قدرت‌های بزرگ، شجاعانه از منافع کشور دفاع می‌شود پشتوانه آن هدایت‌های رهبر، حمایت مردم و اقتدار نیروهای مسلح سپاه، ارتش، بسیج و فراجا است.
دکتر مرتضوی با تاکید بر اینکه ما به کشوری تجاوز نمی‌کنیم، یادآور شد: با این حال در برابر هر تجاوزی قاطعانه می‌ایستیم و این حمایت نیروهای مسلح، اقتدار و حمایت مردم ما است که مسئولان نظام را در دفاع از منافع کشور مقتدر و توانمند کرده است.
وی ارتش را یکی از مردمی‌ترین نهادهای کشور ما توصیف کرد و افزود: در بین نهادهای گوناگون که ساختار کشور را تشکیل دادند، ارتش امروز مایه آرامش ملت است و دلاوران نیروی دریایی ارتش از خلیج فارس تا خلیج عدن از دریایی عمان تا مدیترانه و در آب‌های آزاد اقیانوس‌ها با پرچم افراشته ایران دلاورانه خون خود را صرف می‌کنند اما این حضور باعث امنیت در کشورهای ساحلی و کشتیرانی همچنین امنیت در آبراهه‌های دنیای است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه هیچکس نگران حضور ارتش در آب‌های بین‌المللی نیست، گفت: رزمایش‌های ارتش و سپاه مایه آرامش مردم منطقه است زیرا دکترین ما جنگ نیست دکترین دفاع است، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سایه خودباروی، خوداتکایی و نوآوری امروز بزرگترین نیروی مسلح در منطقه هستند اما هدف این قدرت بزرگ نظامی صلح و امین است نه تجاوز و کودک‌کشی.
وی نیروی مسلح ارتش و سپاه را نمونه‌ای از مجموعه نیروهای مقتدر و صلح خواه در منطقه معرفی کرد و ادامه داد: همچنین در مجموعه ارتش نیروی زمینی یک بخش بسیار مهم است، همیشه گفته می‌شد ستون فقرات ارتش نیروی زمینی است، ممکن است در جنگ‌های امروز انتظار از نیروی زمین کمتر باشد اما باید همیشه آمادگی حقیقی خود را حفظ کند که به معنای تعالی ایمان، ارتقا انگیزه، آموزش مستمر، افزایش سوادآموزی و مهارت‌های آماده به کار بودن، استحکام شخصیت اخلاق و رفتاری است آنچنان که جاذبه‌های گوناگون و فریبنده نتواند آن‌را تحت تأثیر قرار دهد.
دکتر مرتضوی تصریح کرد: کارگزاران نظام اسلامی ومردم پشتیبان رده‌های مختلف ارتش هستند و درکنار رزمندگان ارتش، سپاه، فراجا و بسیج جان بر کف خواهند بود به امید سربازی در رکاب ولی عصر (عج).

مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

۹ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

۹ آذر ۱۴۰۲
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: تأکید شده تا شهرداران استان بر بافت فرسوده شهری تمرکز ویژه‌ای داشته باشند و ضمن مشورت با مشاوران متخصص، پروژه‌های احیای بافت فرسوده را در دستور کار قرار دهند.

استاندار اصفهان گفت: تأکید شده تا شهرداران استان بر بافت فرسوده شهری تمرکز ویژه‌ای داشته باشند و ضمن مشورت با مشاوران متخصص، پروژه‌های احیای بافت فرسوده را در دستور کار قرار دهند.

۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − شش =