چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۲۰:۱۸:۱۶

معاون استاندار در نشست با مسئولان روابط‌عمومی‌ فرمانداری‌های استان:کسی که برای مطرح کردن خود، مردم را نسبت به مسئولان بی اعتماد می‌کند به نظام جمهوری اسلامی خیانت کرده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: همه باید در صحنه باشیم و اجازه ندهیم خون شهدا پایمال شود، البته که اشکالاتی وجود دارد که آنها را می‌پذیریم و درصدد کاهش و رفع آنان هستیم اما نباید به دروغ اقدامات نظام و دولت در چشم مردم کمرنگ نشان داده شود.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، نشست مسئولان روابط عمومی فرمانداری های ۲۸گانه استان در آستانه روز گرامیداشت روابط عمومی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، مدیرکل روابط عمومی امور بین‌الملل استانداری اصفهان و با حضور مسئولان روابط عمومی فرمانداری‌های استان برگزار شد.

در این نشست محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان کرد: به استناد سخنان مقام معظم رهبری، فرماندار نماینده حاکمیت در شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه مسئول و هماهنگ کننده امورات در شهرستان‌ها فرمانداران هستند، افزود: براساس قانون وظیفه تأمین امنیت و برگزاری انتخابات با فرماندار و سایر امورات براساس تفویض اختیار حاکمیت است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در این شرایط با توجه به اهمیت نقش فرمانداری‌ها، حوزه روابط عمومی بایستی تمام خدماتی که در شهرستان انجام می‌شود را به اطلاع مردم برساند و از طرف دیگر نظرات و انتقادات مردم را به مدیران منعکس کند.
جان‌نثاری با بیان اینکه بازگو نکردن اقدامات و خدمات به نظام جمهوری اسلامی ضربه می‌زند، عنوان کرد: اخیراً نماینده‌ای در صحن علنی مجلس عنوان کرده «چرا درب استانداری میز خدمت نیست»، این حرف مشمئز کننده است؛ سطح خدمات استان با این سخنان تنزل پیدا می‌کند؟!
وی ادامه داد: صدها واحد صنعتی راکد که به چرخه فعالیت بازگشتند، هزاران تسهیلات ازدواج پرداخت شده، طرح‌های زمین مانده‌ و بلاتکلیفی که در حوزه آب آغاز و هزاران خدمت دیگر که در سال اخیر انجام شده توسط یک فرد به نازل‌ترین درجه خود می‌رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود: بیان انتقاد راهگشاست اما سخن دروغ و غیرواقعی ذهن مردم را منحرف می‌کند، در چنین شرایطی اگر روابط عمومی فعال باشد، در طول زمان اقدامات را بیان کرده و مردم بر این باور رسیده و می‌رسند که خادمان نظام در حال تلاش برای توسعه و کاهش مشکلات هستند.
جان‌نثاری گفت: وقتی در فضای مجازی و حقیقی دروغ پشت دروغ به مردم گفته می‌شود؛ روابط‌عمومی‌ها بایستی هوشیار باشند تا دروغ‌ها برملا شود.
وی افزود: کسی که برای مطرح کردن خود، مردم را نسبت به مسئولان بی اعتماد می‌کند به نظام جمهوری اسلامی خیانت کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه وظیفه بسیار سنگینی در جهاد تبیین بر دوش روابط عمومی‌ها است، اظهار کرد: اگر روابط عمومی به خوبی کار کند بسیار از شبهات پاسخ داده خواهد شد از طرفی هیچ فردی بهتر از روابط عمومی نمی‌تواند نارضایتی‌های مردم را شناسایی و به مدیر مربوطه منعکس کند.
وی افزود: از طرفی اقدامات انجام شده را باید برای عموم مردم بیان کرد تا افراد فرصت طلب از فضای ناگفته‌ها سوءاستفاده نکنند البته این جوسازی‌ها متعلق به امروز و اکنون نیست.
جان‌نثاری گفت: به مدیرانی که از اول صبح تا نیمه شب در حال فعالیت هستند اما شخصی با یک جمله سعی می‌کند حیثت فرد را زیر سوال ببرد می‌گوییم نگران نباشید از صدر اسلام نیز اینگونه بوده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: از این رو حتما از جایگاه روابط عمومی حمایت خواهیم کرد و قوی کردن این حوزه در دستور کار استاندار محترم است.
جان‌نثاری تصریح کرد: ما باید از جایگاهی که داریم برای اجرای حکم خداوند متعال و جلب رضایت مردم تلاش کنیم، باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم کسی به نظام اسلامی لگد بزند.
وی افزود: در این دولت خدمات نکردهٔ دولت قبل را هم گرامی می‌داریم چه برسد به خدمات انجام شده زیرا انصاف، عقل و ضرورت حکم می‌کند اینگونه در خدمت مردم و نظام کوشا باشیم.
وی با اشاره به کمبود نیرو و فشار کاری بسیار در فرمانداری‌ها بیان کرد: اگر با هدف دفاع و تقویت نظام اسلامی یک خبر تولید کرده باشیم این خبر زینت اعمال خواهد شد زیرا حفظ نظام از اوجب واجبات است و ثواب جهاد برای نگارنده آن خبر نوشته خواهد شد.
جان‌نثاری در پایان اظهار کرد: همه باید در صحنه باشیم و اجازه ندهیم خون شهدا پایمال شود، البته که اشکالاتی وجود دارد که آنها را می‌پذیریم و درصدد کاهش و رفع آنان هستیم اما نباید به دروغ اقدامات نظام و دولت در چشم مردم کمرنگ نشان داده شود.

تأکید بر ارتباط مستمر مدیران روابط عمومی با فعالان رسانه ای شهرستان ها

مجید شمس مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان نیز در این نشست با تشریح شاخص های جدید ارزیابی حوزه اطلاع رسانی فرمانداری ها، گفت: فرمانداری‌های استان بایستی براساس چهارچوب های جدید پایش و بر مبنای این مولفه ها به اطلاع‌رسانی در حوزه‌های مختلف، اقدام کنند.
وی با تبیین موقعیت و جایگاه روابط عمومی در فرمانداری‌ها گفت: اقدامات بسیاری در حوزه روابط عمومی انجام می‌شود اما منطبق با تلاش های فرمانداران نیست. از سویی زحمات و تلاش‌های روابط عمومی ها نیز کمتر دیده می‌شود.
وی با تأکید بر برقراری روابط حسنه مسئولان روابط عمومی فرمانداری‌ها با رسانه های محلی و فعالان فضای مجازی در شهرستان ها، افزود: اصحاب رسانه و مسئولان روابط عمومی بعنوان دو بال قدرتمند می‌توانند اخبار و اطلاعات شاخص شهرستان را به سمع و نظر مردم برسانند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان با ارائه شاخص های مربوط به ساماندهی سایت فرمانداری‌ها عنوان کرد: انتشار اخبار به روز، در قالب های حرفه ای از جمله چندرسانه‌ای و منطبق بر خواسته های مردم می‌تواند باعث جلب اعتماد میان رسانه های محلی و مردم با فرمانداری ها شود.
شمس با اشاره به برگزاری انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال‌جاری، عنوان کرد: برای اطلاع‌رسانی هر چه بهتر در این خصوص ضروری است اطلاعیه‌های منتشر شده توسط کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان در اختیار مردم قرار بگیرد.
وی ادامه داد: هدف برگزاری انتخاباتی صحیح، سالم با مشارکت حداکثری مردم است، در این راستا روابط عمومی فرمانداری‌ها بایستی نهایت تلاش خود را برای ایجاد فضایی مناسب و به درو از حاشیه به کار گیرند.
در این نشست مقرر شد موضوعات ارائه شده توسط مسئولان روابط عمومی فرمانداری ها، جمع بندی و توسط مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان در نشست با فرمانداران استان ارائه و پیگیری شود.

مطالب مشابه
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فرهنگ کار صحیح و درآمد حلال در جامعه جریان داشته باشد و همه افراد به این باور برسند که برای جامعه ارزشمند هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فرهنگ کار صحیح و درآمد حلال در جامعه جریان داشته باشد و همه افراد به این باور برسند که برای جامعه ارزشمند هستند.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در گام نخست بایستی دلایل اصلی طلاق را دریابیم سپس براساس احکام نورانی اسلام چاره اندیشی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: در گام نخست بایستی دلایل اصلی طلاق را دریابیم سپس براساس احکام نورانی اسلام چاره اندیشی کنیم.

۹ خرداد ۱۴۰۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بازیابی، ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین آلات و تجهیزات در صنعت نساجی ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بازیابی، ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین آلات و تجهیزات در صنعت نساجی ضروری است.

۷ خرداد ۱۴۰۲
در سفر یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان اصفهان، بازدید از نحوه فعالیت برخی معادن استان و پارک ملی قمیشلو رقم خورد.

در سفر یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان اصفهان، بازدید از نحوه فعالیت برخی معادن استان و پارک ملی قمیشلو رقم خورد.

۵ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شانزده =