شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
۲۱:۰۸:۲۰

سفرای ایران در کشورهای متعدد خواستار حضور فعالان اقتصادی آن کشورها در رویدادهای نمایشگاهی اصفهان هستند

دکتر مرتضوی گفت: سفرای جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف اشتیاق بسیاری برای حضور فعالان اقتصادی کشورهای حوزه مأموریتی خود در نمایشگاه‌های تخصصی استان اصفهان را دارند که نشان دهنده ظرفیت های چشمگیر در استان است.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در دومین جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در خصوص «ارائه گزارش گروه کاری پیشرفت روستایی استان» گفت: اگر نسبت به هویت روستا و اینکه زندگی در روستا یک ارزش است و هر فرد روستایی بعنوان یک تولید کننده فرد مفیدی در جامعه است کار نکنیم، روستا به شهر وابسته می‌شود.

وی ادامه داد: روستاییانی که خود تولید کننده محصولات لبنی بودند امروز نیاز خود را از مواد غذایی صنعتی و فروشگاهی تأمین می‌کنند و همین موضوع نشان دهنده بی توجهی به زندگی روستایی است.

استاندار اصفهان گفت: از این رو گروه کاری پیشرفت روستایی بایستی فعالیت و حوزه اقدام خود را به صورت وسیع در نظر بگیرد و جنبه‌های فرهنگی روستا را نیز بررسی کند.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: کسانی که در حوزه مشاغل روستایی تسهیل گری می‌کنند نیازمند پشتیبانی هستند از این رو گروه کاری پیشرفت روستایی به خوبی می‌تواند پشتیبان طرح‌های توسعه روستایی باشد.

وی همچنین در خصوص «تدوین تقویم نمایشگاهی استان» که دستور جلسه دوم این نشست بود، گفت: موضوع تقویم نمایشگاهی استان بسیار با اهمیت است و نباید نسبت به این موضوع مهم غفلت شود.

 استاندار اصفهان افزود: ضروری است تقویم نمایشگاه‌های استان به تقویم رویدادهای بین‌المللی استان تبدیل شود، در این راستا بایستی برای نمایشگاه‌های استان سیر مشخصی در نظر گرفته شده، تنظیم، تدوین و اجرایی شود.

دکتر مرتضوی ضمن اشاره به جلسه مشترک استانداران و سفرای جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف در هفته های اخیر، گفت: این جلسه شامل دو بخش بررسی و همفکری حول محور مسائل عمومی و برگزاری میز تخصصی استان‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: سفرای جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف اشتیاق بسیاری برای حضور فعالان اقتصادی کشورهای حوزه مأموریتی خود در نمایشگاه‌های تخصصی استان اصفهان را داشتند که نشان دهنده ظرفیت چشمگیر استان در این حوزه است.

استاندار اصفهان افزود: در این خصوص بایستی در شورای روابط بین‌الملل استان ورود کنیم و برنامه جدی برای حضور کشورهای مختلف در رویدادهای نمایشگاهی خاص استان داشته باشیم.

دکتر مرتضوی متذکر شد: برای قطب شدن اصفهان در نمایشگاه‌های مختلف بایستی برنامه مشخصی داشته باشیم از جمله اینکه در افتتاحیه نمایشگاه‌ها مهمانان بین‌المللی و تأثیرگذار دعوت شوند تا زمینه همکاری‌های بیشتر فراهم شود.

وی درخصوص «ارائه گزارش مرتبط با رشد و تولید استان مربوط به شعار سال»، که دستور جلسه سوم این جلسه بود، عنوان کرد: از سال گذشته در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان قرارگاهی تشکیل و مقرر شد روند این قرارگاه در سال ۱۴۰۲ نیز امتداد و استمرار داشته باشد.

استاندار اصفهان اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از راهبردهای اساسی استان توسعه دانست و بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع نباید ظرفیت‌های این قرارگاه مورد غفلت قرار بگیرد از طرفی با جدیت پیگیری شود تا کارهایی که شروع شده به نتیجه برسد و جلسات قرارگاه به صورت مجزا ادامه یابد.

وی اظهار کرد: در تحقق شعار سال در حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کردند تا رویکرد استان را مشخص نمایند.

دکتر مرتضوی گفت: در این راستا فروردین ماه سال‌جاری طرحی از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ارائه و مقرر شد با تشکیل کارگروه، ستاد یا قرارگاه بتوانیم در این حوزه به صورت جدی ورود کنیم.

استاندار اصفهان عنوان کرد: بایستی برای مولد کردن سرمایه‌های استان برنامه داشته باشیم، ستاد تسهیل، کمیته رونق تولید و … ابزارهایی هستند که باید در این خصوص مورد توجه قرار بگیرند.

دکتر مرتضوی متذکر شد: کمیته ارزیابی و رصد عواملی که کمک کننده یا متوقف کننده رشد تولید هستند تشکیل و به طور جدی بر روی این مسائل کار شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: هدف این است به نحو متفاوتی این حوزه مدیریت شود از این رو یک قرارگاه تاکتیکی تشکیل شود بنده هم سعی می کنم به صورت مستمر و پر قوا در جلسات حاضر باشم.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

۱۲ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نوزده =