چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
۲۰:۱۵:۳۱

معاون استاندار:همکاری بخش خصوصی و دولتی موانع تولید را در اصفهان کاهش داد

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با  خبرنگاران  افزود: برگزاری نشست‌های هماهنگی بین بخش دولتی و خصوصی با حضور مدیران ارشد اصفهان و فعالان حوزه تولید و اقتصاد توانسته است بر رفع موانع تولید در این استان اثربگذارد و انسجام و هماهنگی در توسعه اقتصادی ایجاد کند.

به گفته وی، این تعاملات علاوه بر اینکه بر حوزه تولید اثر می‌گذارد مانع از بروز تهدیدهای امنیتی و تنش‌های اجتماعی خواهد شد و با ایجاد این همکاری مشترک و تشکیل کمیته‌های سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف روند خوبی در حوزه تولید و اشتغال استان اصفهان ایجاد شده است.

وی در زمینه  رفع موانع تولید نیز گفت: تسهیل و تسریع در اخذ مجوز، ارائه تسهیلات بانکی و پیگیری مطالبات بخش دولتی از جمله اقدامات کارگروه و کمیسیون های رفع موانع تولید و نشست مشترک بخش دولتی و خصوصی بوده که توسط استانداری اصفهان پیگیری شده است.

قاسمی گفت: توسعه بخش‌های تولیدی در گذشته در بعضی از مناطق استان اصفهان بدون هماهنگی بخش اداری و بدون زیرساخت صورت گرفته بود که این موضوع موجب بروز چالش‌هایی برای تولید کننده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان از تولیدکنندگان خواست تا با نگاه همه جانبه به حوزه‌های تولیدی مثل بازار عرضه و ظرفیت‌های زیربنایی برنامه سرمایه‌گذاران خود را اجرایی تا منابع مالی آن‌ها از بین نرود.

وی حرکت سرمایه گذاری بر اساس آمایش سرزمین را موضوع مهمی برای زیست اجتماعی و اقتصادی اصفهان دانست و اظهارداشت: پایه‌گذاری فعالیت‌های تولیدی متناسب با امکانات و ظرفیت هر منطقه مهم است و بسیاری از نارسایی‌ها را کاهش خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه آلایندگی هوا یکی از معضلات استان اصفهان است، یادآورشد: صنایع غیرآلاینده از فرصت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی برخوردار است و مشکلات زیست محیطی را به حداقل می‌رساند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: تاکنون واکسیناسیون نوبت اول ۶۷ درصد و نوبت دوم ۳۶ درصد جمعیت این استان انجام شده است.

۲۸ مهر ۱۴۰۰

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان از دریافت مجوز برای پالایش نفت خام و صدور آن توسط صنایع نفتی استان در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

۱۱ مهر ۱۴۰۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در زمان حاضر به روز شده و همه درخواست‌های رسیده به این کارگروه در همان هفته مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.

۱۰ مهر ۱۴۰۰

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: ۷۰ درصد تولید و بافت فرش در کشور و ۵۵ درصد مصنوعات طلا در کشور توسط استان اصفهان انجام می‌گیرد.

۷ مهر ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *