سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
۱۸:۳۹:۴۹

کارگروه سازگاری با کم آبی استان برگزار گردید

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، در این نشست دکتر رضایی با بیان این موضوع که عمده زمان اختصاص یافته برای امور جاری استان در استانداری به مبحث آب و خشکسالی تخصیص یافته است بر لزوم اهتمام مجدانه مردم و مسئولان به منظور گذار از بحران منابع آب و آبخوان ها و غلبه بر مسائل خشکسالی تاکید نمود.

استاندار اصفهان با اشاره به موضوع انتقال آب از خلیج فارس استان اصفهان بیان داشت: مجوز بهره مندی از ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب تصفیه شده از دریا اخذ گردیده است.

وی در ادامه بر شناسایی و مهندسی ۹ مسیر مستقل به منظور انتقال آب به استان و انتخاب یک مسیر با رویکردهای آفندی و پدافندی تصریح و اعلام نمود: این میزان آب تنها به منظور بهره مندی صنایع استان منظور گردیده و پیش بینی می شود با همت و ممارست مدیران ارشد این طرح تا ۳ سال دیگر تمام و به بهره برداری نهایی برسد.

دکتر رضایی با تبیین ضرورت تکمیل طرح تونل سوم کوهرنگ، خاطر نشان ساخت: «سد تونل سوم کوهرنگ که به مدت ۱۰ سال تا پایان سال ۱۳۹۷ فقط ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، هم اکنون به اهتمام مجدانه مسئولان پیشرفت آن به ۴۹ درصد بالغ گردیده و مسائل و دغدغه های فنی موضوع تونل برطرف گردیده و تونل هم اکنون  با مجوز ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب از بهشت آباد، آماده بهره برداری با تمام ظرفیت می باشد وخوشبختانه به اهتمام کارگزاران، این طرح فاقد مشکل مالی است که به منظور ادامه روند جاری، مساعی مصرانه مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را می طلبد.

استاندار اصفهان با تبیین طرح آبرسانی سامانه دوم آب اصفهان بزرگ،اظهارداشت: در سال ۱۳۹۸ با پیگیری های صورت پذیرفته ردیف بودجه ملی برای طرح احصاء که برآورد هزینه آن بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان محاسبه و مصوب گردیده و انشاا… با اهتمام مجدانه و قول مسئولان آب منطقه ای، پیش بینی می شود بخشی از این طرح راهبردی تا ۱۵ مهرماه سالجاری راه اندازی و به بهره برداری برسد.

دکتر رضایی در خاتمه سخنانش با جدی خواندن مسئله فرونشست زمین در استان، این روند تغییر بافت سطحی و زیر سطحی استان را بسیار حائز اهمیت و جدی برشمرد و افزود: در صورت بی تفاوتی به وقوع این رخداد، بی تردید توسعه پایدار استان با عواقبی غیر قابل جبران روبرو می شود و می بایست هرچه سریعتر با اهتمام همه مسئولان ملی و استانی در همکاری با موسسات علمی و دانشگاه ها و مردم فهیم نسبت به برون رفت از این چالش زیستی اقدام عاجل نمود. وی با تاکید بر اجرای طرح جامع صیانت و سیادت از آبخوان ها، توسعه کشت های گلخانه ای برنامه ریزی و مدیریت شده، ارائه مشوق های لازم به منظور تغییر الگوی کشت، مقابله ضابطه مند با برداشت های غیر مجاز، مدیریت صحیح بر تصفیه پساب ها و … در راستای برون رفت از این موضوع تاکید نمود.

در ادامه جلسه در خصوص مسائل آب استان و شهرستان برخوار، بررسی، تشریک مساعی و تصمیم سازی نهایی با حضور اعضاء حاضر انجام و مصوبات جلسه به منظور تحقق ابلاغ گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
با حضور استاندار اصفهان و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، تفاهم نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی جهت جایگزینی با بیمارستان شریعتی اصفهان به امضا رسید.

با حضور استاندار اصفهان و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، تفاهم نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی جهت جایگزینی با بیمارستان شریعتی اصفهان به امضا رسید.

۲ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *