یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
۰۶:۳۲:۱۰

استاندار:موازی‌کاری ونبودمشارکت اجتماعی مانع موفقعیت طرح‌های محرومیت‌زدایی است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در جلسه ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار که در استانداری اصفهان برگزار شد افزود: در طرح توانمندسازی ۸۵ محله کم برخوردار استان، مساله موازی‌کاری با تعیین نهاد متولی اصلی برای هر محله و نبود مشارکت اجتماعی با محوریت ساکنان محله ها مرتفع شده است.

وی بیان کرد: بر اساس طرح اعلام شده در هر یک از ۸۵ محله‌ کم برخوردار استان یک نهاد به عنوان متولی اصلی، خانه ای دایر و بر فعالیت‌های محرومیت زدایی آن منطقه نظارت می کند و امکان افزایش تعداد این محلات وجود دارد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: هدف این طرح ساده، روشن و عملیاتی و از طریق ساکنان محلات کم برخوردار قابل انجام است و باید توجه داشت که تحول یک محله، با تحول مردمان آن صورت می گیرد و نقش نهاد های فرهنگی بسیار مهم است.

وی ادامه داد:  این طرح ظرفیت خوبی برای خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می دهد و برای موفقیت آن باید مباحث آمایش سرزمینی استان که پیش از این انجام شده است مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: برنامه‌هایی مانند ارائه خدمات ضروری، توسعه اشتغال، ساماندهی زنان سرپرست خانوار، آموزش، بهداشت و درمان و عمران و بازسازی با هدف توانمندسازی شهروندان این ۸۵ منطقه با محوریت، حمایت و نظارت نهادهای متولی مانند کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، هلال احمر، شهرداری ها، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی انجام می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: اصفهان به‌عنوان نخستین استان، اجرای آزمایشی طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار را آغاز کرده تا پس از اجرای موفقیت آمیز آن در همه مناطق کم برخوردار کشور اجرا شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

استاندار اصفهان با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان علی محمد،ناصر ومسعود خودسیانی را تسلیت گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان حسین و ناصر تائبی را تسلیت گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بیمه سلامت را تبریک گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان: با توجه به وضعیت کنونی واکسیناسیون در استان بر مشارکت همه دستگاه های اجرایی و سازمانهای مردم نهاد برای تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا ضروری است.

۲۸ مهر ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *